Premiér Andrej Babiš (ANO) při středečním setkání s odboráři huti ArcelorMittal slíbil, že si „pohlídá“, aby důsledkem prodej společnosti nebylo propuštění či zastavení výroby v Ostravě. ČTK to řekl předseda Odborové organizace ArcelorMittalu Ostrava Petr Slanina, který tak komentoval setkání odborářů hutí s předsedou vlády ČR.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se nevzdává svého plánu privatizovat státní podnik ČD Cargo. První Ťokův návrh už dříve odmítl premiér Andrej Babiš (ANO), ministr nyní oznámil snahu privatizovat alespoň menšinovou část nákladního železničního dopravce.„Ťok si zahrává s ohněm,“ varuje šéfa dopravního rezortu Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.


V sobotu 10. listopadu proběhne šestý ročník unikátní charitativní akce - Národní potravinové sbírky. O tom, že jde skutečně o celonárodní projekt, kterým Česko žije, svědčí fakt, že 80% populace tuto sbírku zná. A co je podstatné - jsou ochotni pomáhat nákupem potravin a drogistického zboží potřebným. 

Letos nejčastěji plánují darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží v hodnotě od 100 do 249 korun.

Premiér Andrej Babiš označil vytváření zprávy Národní rozpočtové rady k dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí na 50 let dopředu za neseriózní. Národní rozpočtová rada by měla podle něj prezentovat veřejnosti své závěry pouze jako odborný názor, ne jako daný fakt a děsit lidi. Podle ČTK ro premiér Andrej Babiš uvedl na svém twitteru.