Ve dnech 22. a 23. května 2017 se v Bruselu konal Evropský podnikatelský summit, na kterém se každoročně setkávají zástupci evropských institucí, byznysu a dalších zúčastněných stran, aby diskutovali o hlavních politikách a ekonomickém vývoji v EU. Tématem jednoho z hlavním plenárních zasedání byla budoucnost Evropy.

V rámci podpory sociálního dialogu KZPS ČR v roce 2017 v části „Sociální dialog v oblasti strategie rozvoje průmyslu“ byly v první etapě na základě statistických podkladů zpracovány základní charakteristiky všech podrobných odvětví národního hospodářství s indexy růstu produkce, zaměstnanosti a hrubé přidané hodnoty od roku 2000 do roku 2015 a vypočítána hrubá přidaná hodnota na pracovníka 2015.

Ve dnech 1. a 2. června 2017 se v rámci veletrhu Food Expo Varšava konalo mimořádné 66. společné jednání delegací agrárních komor zemí Visegradské skupiny, tedy Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Národní rady agrárních komor Polska, Maďarské agrární komory a Agrární komory České republiky.

  • V Česku je sháňka po pracantech, na hodinu je až 200 korun

Ještě nikdy nebyl trh s letními brigádami tak nabitý a pestrý jako letos. Kdo začne vybírat práci na léto už teď, může být prakticky čímkoliv. Vazačkou kytic, prodejcem lodních lístků, průvodkyní na zámku, pomocným účetním, pokojskou, šoférem nebo kamelotem. iDNES.cz

  • Zveřejněno: 02.06.2017

V dubnu tohoto roku schválila sněmovna novelu týkající se § 81–85 zákona o zaměstnanosti, obsahující zavedení elektronické evidence náhradního plnění povinného podílu zaměstnaných OZP. Jedná se o první nezbytný krok k omezení tzv. přefakturace – nešvaru, který snižuje motivační účinek zákonem stanoveného povinného podílu zaměstnaných OZP.