Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR navrhuje dílčí změnu pro penzijní věk; za každých deset let odpracovaných v náročné profesi by měla vzniknout možnost odejít o rok dříve do důchodu. Změna by se dotkla několika tisíc lidí, jako jsou například slévači, někteří svářeči nebo brusiči. Na to, aby kvůli dřívějšímu odchodu do penze neměli menší důchody, by jim měli víc přispívat zaměstnavatelé. Uvedla to ve svém zpravodajství Česká televize.

Česká delegace jednala v Bruselu o stavbě nového jaderného bloku. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) míří Česká republika k bezemisní energetice, kdy zamění uhlí, které má více než čtyřicetiprocentní podíl, za větší díl jádra a obnovitelných zdrojů energie, jak to odpovídá i přáním EU. Uvedl to v pátečním pořadu Interview ČT24.

Na cestu velké proměny se letos vydal státní podnik Česká pošta. Do roku 2021 se chce zbavit současného ztrátového hospodaření a vsadit třeba na automatizaci či služby v nové podobě. Přechod firmy do konkurenčního prostředí 21. století pak má být podle představ jejího současného vedení dokončen do roku 2025. Zatím stejně jako v minulosti prodává nepotřebný majetek a nově zkouší například dvourychlostní doručování dopisů, jak uvedla to ve svém sobotním zpravodajství Česká televize.

Ekonom Lukáš Kovanda mi v HN minulý týden věnoval prostor v příspěvku Stanford vs. Středula. Přemýšlel jsem chvíli, zda tuto milou pozornost oplatit, a dospěl k tomu, že by byl hřích nesmečovat, když vám někdo tak krásně nahraje.

Pod názvem „Kvalita ryb u nás a v zemích EU“, v rámci projektu „Zrozeno v EU“, se ve středu 20. listopadu 2019 uskutečnila v Praze tisková konference Agrární komory (AK) ČR, jejímž smyslem je upozornit českou veřejnost na skutečnost, že právě konzumace ryb, ať již sladkovodních či mořských, patří k těm potravinám, které by lidé měli, v rámci svého zdraví a pozitivního životního stylu, co nejvíce konzumovat.