Evropská unie čelila v posledních letech mnoha problémům včetně uprchlické krize či odchodu Británie, krize způsobená koronavirem by ale podle expertů mohla být pro evropskou sedmadvacítku posledním hřebíčkem do rakve. Shodují se, že je zapotřebí větší solidarita a varují, že koronavirus odvádí pozornost od důležitých problémů. Uvedla to ve čtvrtek na svém webu Mladá fronta Dnes
Vážení občané,
My, zemědělci České republiky v této složité době, kdy relativně nízká soběstačnost ve výrobě potravin nás všechny znepokojuje, prohlašujeme naši připravenost v navýšení soběstačnosti ve výrobě základních, kvalitních a bezpečných zemědělských komodit jako je ZELENINA, OVOCE, BRAMBORY, VEPŘOVÉ MASO, DRŮBEŽÍ MASO, VAJÍČKA A OSTATNÍ KOMODITY, KDE V SOUČASNÉ DOBĚ NEDOSAHUJEME SOBĚSTAČNOST...

Ústřední krizový štáb a vláda se shodly na prodloužení nouzového stavu o třicet dnů. Chtějí také, aby policisté mohli za porušení vládních opatření udílet pokuty na místě. Vláda také podpořila zákon, podle něhož nesmí nájemník dostat výpověď z bytu, pokud není schopen kvůli epidemii platit nájemné. Uvedla ve středu ve svém zpravodajství Česká televize.

Tisková zpráva 1.4.2020 - Do boje proti pandemii virové COVID-19 se aktivně přidaly také státní veterinární ústavy (SVÚ). Laboratoř SVÚ Jihlava se již před týdnem plně zapojila do testování vzorků v Kraji Vysočina, kde do té doby chyběla laboratoř pro tento účel. Kapacity vytížených laboratoří v hlavním městě by mohl v brzké době posílit také SVÚ Praha. Olomoucký SVÚ pak zdarma zapůjčil genetické laboratoři Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie sofistikovaný přístroj, který genetická laboratoř využije k testování vzorků na nový koronavirus.

Kalkulačka ošetřovného: na jak staré dítě ošetřovné dostanete a na jak dlouho. Odklad splátek hypoték a půjček: počká vám banka? Do kdy musím podat daňové přiznání a zaplatit daň z příjmů? Podpora podnikatelů. Vývoj na finančních trzích. Aktuální praktické informace související s koronavirem na jednom místě.
 

Vláda schválila ve středu odklad splácení úvěrů a hypoték sjednaných před 26. březnem až na půl roku. Kreditních karet a kontokorentů se to netýká. Lidé a firmy musí o odklad splátek požádat a prohlásit, že to je kvůli pandemii. Banky to zkoumat nebudou. Přerušeno bude splácení úroků i jistiny. Česká národní banka (ČNB) ve stejný den uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Podle zpravodajství České televize guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že úvěrové standardy v současné situaci by totiž mohly být příliš přísné.