Nedávno, 19. června, se ve Voletinách na Trutnovsku konala akce, která je tradičně, tedy každoročně nazývána „Den otevřených dveří“. Podle majitele zemědělské společnosti Farmers spol. s r.o. Lubomíra Burkoně, jsou tyto akce, které se konají každoročně již 20 let, krásnou příležitostí, aby mládež ze škol z blízkého okolí, poznala na jaké úrovni je dnes české zemědělství.

Od neděle 1. července získají turisté, kteří si zakoupili zájezd, větší spotřebitelská práva. Kromě tradičních zájezdů s komplexními službami bude nový předpis platit i pro jiné formy kombinovaných cestovních služeb. Jde například o cesty sestavené podle vlastních potřeb, kdy si turista vybere jednotlivé prvky na jediném prodejním místě na internetu nebo v jedné cestovní kanceláři. 

  • Největší problém trhu práce? Ne najít zaměstnance, ale udržet si je

Některé firmy musí nabírat desítky nových zaměstnanců měsíčně jen proto, aby nahradily počet těch odcházejících. Fluktuace, zvláštně v některých oborech, je obrovská a stojí hodně peněz. Lidé odchází za lepší prací, mzdou i firemní kulturou. iDNES.cz

 

  • Zveřejněno: 01.07.2018