Dopady brexitu mohou být citelné i pro české zemědělce. Po roce 2020 jim můžou chybět miliardy korun. I když se zpočátku mohlo zdát, že se Česka brexit – tedy vstoupení Velké Británie z Evropské unie - netýká, pomalu začíná být zřejmé, že je na čase procitnout a uvědomit si, že i na nás se nějaké dopady sesypou. Jako vždy – problém je třeba hledat v penězích.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve svém výročním projevu o stavu Unie dne 13. září zdůraznil: „V posledních třech letech jsme v zajištění internetové bezpečnosti Evropanů dosáhli pokroku. Evropa však stále není dobře vybavena, pokud jde o kybernetické útoky. Proto dnes Komise navrhuje nové nástroje, včetně Evropské agentury pro kybernetickou bezpečnost, aby nás pomohly chránit před takovými útoky.“

Výbor vrchních inspektorů práce (SLIC) zahajuje informační a kontrolní kampaň na podporu BOZP zaměstnanců agentur práce a přeshraničních pracovníků. Kampaň s názvem „Bezpečná a zdravá práce pro dočasná pracovní místa“ bude probíhat od října 2017 do května 2019.

Zefektivnit a zjednodušit činnost Lékařské posudkové služby (LPS), zatraktivnit a ohodnotit práci lékařů tak, aby byl dlouhodobě zajištěn dostatečný počet odborníků. To jsou hlavní cíle Ministerstva práce a sociálních věcí a České správy sociálního zabezpečení.