Poslanecká sněmovna, podle zpravodajství České televize, v prvním čtení podpořila vládní návrh širších změn v důchodech. Předpokládá například zvyšování důchodového věku nad nynější hranici 65 let podle prodlužování života a snižování výpočtu nových důchodů. Úvodní debata o sporné penzijní reformě poslancům zabrala 32 hodin čistého času a vyplnila tři jednací dny. Převažovala v ní opoziční kritika. Předloha nyní zamíří k posouzení do sociálního výboru.

Komentář Martina Pýchy, předsedy Zemědělského svazu ČR po čtvrtečním jednání vedení nevládních zemědělských organizací:

„Představenstva Zemědělského svazu ČR a Agrární komory ČR za účasti Společnosti mladých agrárníků, Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů, Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje na dnešním jednání rozhodly, že začátkem června upřednostní jednání s vládou před protesty a trvají na tom, aby se jednání účastnily vždy zástupci všech nevládních zemědělských organizací, které v dané věci postupují společně. Přednost jednání, které je stanovené na 4. června odpoledne dáváme i přesto, že naše požadavky nebyly ve většině případů splněny, nebo jen z velmi malé části, což kritickou situaci v zemědělství bohužel neřeší.

Komentář prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala po čtvrtečním mimořádném jednání zemědělských nevládních organizací, kterého se kromě Agrární komory ČR účastnily Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Společnost mladých agrárníků ČR, Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje.

O protestech mluvili v poslední době odboráři, zaměstnanci soudů i zemědělci, přestože je plně vytěžují jarní práce i výkyvy počasí. Co farmářům vadí, co to může znamenat pro obyvatele Česka a jak z toho ven? O tom mluví v rozhovoru prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal.