Na českém trhu už existuje několik bank, které v červnu nabízely úrokové sazby na hypoteční úvěr pod dvěma procenty. Zlevňují ale všechny typy hypoték. Uvedla to ve svém zpravodajství televize CNN Prima NEWS, která sdělila, že podle ekonomických analytiků banky v průběhu června zareagovaly na pokles poptávky po úvěrech na bydlení způsobený koronavirovou krizí a také na rozvolnění pravidel pro hypotéky Českou národní bankou ČNB).

Již řadu let Agrární komora ČR tvrdí, že soběstačnost v základních potravinách je základem bezpečnosti státu. Její představitelé o tom v uplynulých letech hovořili při různých příležitostech, a to nejen v rámci různých odborných konferencí, ale především při jednáních s představiteli našeho státu, to je vlády ČR i Parlamentu ČR. Právě otázka zaujala členy zemědělského výboru Poslanecké sněmovny natolik, že se nakonec zrodil pozměňovací návrh zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, jehož podstatou bylo přispět k tomu, aby se u nás zvýšil podíl prodeje potravin od českých výrobců na pultech obchodů, a to zejména supermarketů a hypermarketů, které jsou ve vlastnictví zahraničních obchodních řetězců.

V posledních týdnech KSČM, která toleruje menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD, vznesla vůči vládě, kterou vede premiér Andrej Babiš řadu nových požadavků, aby svoji toleranci vůči této vládě i nadále zastávala. Televize CNN Prima NEWS v této souvislosti uvedla, že ve čtvrtek vznesla KSČM požadavek na pět týdnů zákonné dovolené. To je spolu s požadavkem na progresivní zdanění firem něco, co prosazuje i ČSSD. Ačkoli má tedy KSČM smlouvu o toleranci s ANO, podporu pro některé své nápady zřejmě najde nejdříve u sociálních demokratů, uvádí ve svém zpravodajství CNN Prima NEWS.

Německý spolkový sněm (Bundestag) minulý týden schválil takzvanou základní penzi pro 1,3 milionu nejchudších důchodců a důchodkyň. Dávku stát začne vyplácet od roku 2021. Podle zpravodajství serveru Novinky.cz o tom informovala veřejnoprávní televize ARD na svém serveru Tagesschau.de. Ročně toto opatření stát vyjde na 1,3 miliardy eur (34,7 miliardy korun).