V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce se kvůli novele zákona o potravinách, kterou v těchto dnech a týdnech projednává Poslanecká sněmovna, sešli k diskusi prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a člen Představenstva Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek, který byl v uplynulých třech letech jejím prezidentem. Mimochodem, Zdeněk Jandejsek je řadu let předsedou představenstva akciové společnosti RABBIT Trhový Štěpánov, která se zabývá rostlinnou a hlavně živočišnou výrobou u nás. Takže je, jak jej hodnotí ostatní členové agrární komory, významným zemědělským podnikatelem a odborníkem na svém místě.

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje na podzim předložit legislativní návrh, který by upravoval v ČR dlouhodobý kurzarbeit. V současnosti se vede diskuse na úrovni odborů, vlády i konkrétních firem. V nedělním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Proč Evropská komise navrhuje nový balíček zákonů o digitálních službách?
Právní rámec pro digitální služby se od přijetí směrnice o elektronickém obchodu v roce 2000 nezměnil. Od té doby je tato směrnice základním kamenem pro regulaci digitálních služeb v Evropské unii.

Pokud by klecové chovy nosnic zakázala pouze Česká republika, tak by mnozí tuzemští chovatelé podle ministra zemědělství Miroslava Tomana museli kvůli rostoucímu dovozu vajec ukončit činnost a po státu by pak požadovali kompenzace v celkové výši až sedm miliard korun. Ministr Miroslav Toman to v úterý prohlásil na sněmu Agrární komory ČR v Olomouci.