Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes veřejně oznámil svoji rezignaci na funkci ministra zdravotnictví. Podle svých slov tuto rezignaci již ráno předal premiérovi Andreji Babišovi. Na improvizovaném tiskovém brífinku, přenášeném Českou televizí, v budově ministerstva zdravotnictví svůj krok odůvodnil slovy, že „chce tak dát nový prostor pro řešení koronavirové krize“. Mandát poslance si, podle svých slov, ponechá a bude se dále věnovat oblasti zdravotnictví.

Podle aktuální statistiky Asociace českých stavebních spořitelen se objem úvěrů od stavebních spořitelen meziročně zvýšil o 30 procent a počet nově uzavřených smluv o 10 procent. Na podzim nabízejí stavební spořitelny tradičně výhodné akce, které mohou nové smlouvy zlevnit o tisíce korun
Důchodová reforma je v České republice stále v nedohlednu, ministerstvo financí ale nyní navrhuje možnost doplňkového spoření na dobrovolné bázi. Podle zpravodajství Mladé fronty DNES ho sjednat budou moci banky či pojišťovny, přičemž nabídne několik investičních možností. Výhodný bude zejména pro pracující ve více členských státech EU najednou.

Prezident ČR Miloš Zeman podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podpořil zrušení superhrubé mzdy, ale pouze na dva roky. Další vláda by se měla touto změnou zabývat znovu, uvedla. Ministryně se návrhu nebrání, bude ale hledat shodu na návrhu ve vládní koalicí, ale i s dalšími partnery. Se zrušením superhrubé mzdy souvisí zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu.