Meziroční inflace v říjnu výrazně stoupla na průměrných 5,7 procenta ze zářijových 4,9 procenta. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to vyplývá z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Nejvíce k růstu cen přitom nadále, podle ekonomů, přispívají položky související s bydlením. Znatelný je i růst cen pohonných hmot.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí na konferenci OSN v Glasgow kritizoval evropský klimatický balíček známý pod označením Fit for 55, když mluvil o zelené sebevraždě. Podle kandidáta na funkci ministra životního prostředí Tomáše Tesaře (TOP 09) ale premiér Andrej Babiš údajně něco jiného říká a dělá na půdě Evropské unie, a potom přijede domů a své stanovisko otočí o 180 stupňů. To se právě týká i premiérova vystoupení na konferenci v Glasgow. Podle Tesaře je zapotřebí si nyní nejprve vyjasnit národní postoj.

Vláda dnes schválila zvýšení minimální mzdy o 1 000 korun na 16 200 korun. Spolu s ní se zvýší i nejnižší zaručené mzdy v osmi skupinách prací odstupňovaných zejména podle jejich složitosti a odpovědnosti. „Polepší si díky tomu tedy nejen ti, co pracují za minimální mzdu, ale i statisíce dalších zaměstnanců, jejichž práce není adekvátně ohodnocená. Bohužel, vláda minimální mzdu zvýšila méně, než by bylo potřeba.