Česká republika, podle mluvčího Evropské komise, nebude vracet do Bruselu žádné peníze v souvislosti s auditem dotací pro Agrofert. Žádné totiž nedostala. Podle zpravodajství České televize Komise v pátek zveřejnila závěrečnou auditní zprávu, podle níž je premiér Andrej Babiš (ANO) i po převedení Agrofertu do svěřenských fondů ve střetu zájmů. Agrofert proto nemá od února 2017, kdy začala platit novela českého zákona o střetu zájmů, nárok na evropské dotace. Premiér Andrej Babiš závěry auditorů odmítl, zároveň ujistil, že Česká republika nebude žádné peníze vracet.

V seriálu rozhovorů Českého rozhlasu s významnými a známými osobnostmi našeho společenského a ekonomického života byl rovněž osloven i makroekonom ČSOB Tomáš Sedláček. Tématem tohoto rozhovoru byla otázka, jak by měla Česká republika nastartovat svoji ekonomiku po skončení pandemie. Ve své odpovědi se ekonom Tomáš Sedláček zamyslel nad tím, co by si Češi mohli odnést z toho, kdyby strávili dva roky doma bez práce. Z boje o přežití by se, podle něho, mohla stát příležitost naučit se něco nového, a to jak pro lidi, tak pro stát. „Dá se udělat státní grant, že kdo zůstane doma a naučí se anglicky, tak za to dostane mzdu,“ vysvětlil v rozhlasovém pořadu Leonardo Plus.

„Návrh na zavedení povinného podílu českých potravin na pultech velkých obchodů rezonoval ve veřejném prostoru celý poslední rok, přesto, nebo možná právě proto, že se Česko ocitlo v mimořádně složité situaci kvůli pandemii covidu-19. I když nakonec původní poslanecká verze neprošla, pozornost, kterou si téma soběstačnosti získalo, svědčí o tom, že veřejnost chápe problémy zemědělců a stojí na jejich straně,“ napsal ve svém článku pro deník Právo před několika dny prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Rostoucí popularita práce z domova vede k vyšší poptávce po domech a bytech s pracovnou, kde mohou mít lidé klid. Podle zpravodajství CNN prima NEWS se z práce z domova během koronavirové krize stal fenomén, který přesahuje hranice pouhého pracovněprávního vztahu. Home office už ovlivňuje také trh s tuzemskými nemovitostmi. V kurzu jsou hlavně domy a byty, v nichž se nachází pracovna. Ta zvyšuje nejen šanci na úspěšný prodej, ale i cenu.