Dne 19. května bylo přijato nařízení o dočasné podpoře na zmírnění rizik nezaměstnanosti v mimořádné situaci (SURE). Nástroj SURE může členským státům poskytnout výhodné půjčky až do výše 100 miliard eur na pomoc při financování vnitrostátních režimů zkrácené pracovní doby a podobných opatření, mimo jiné i ve prospěch osob samostatně výdělečně činných, a dále při financování podpory některých opatření souvisejících se zdravím, zejména na pracovišti, v reakci na krizi.

Vládní výbor pro jadernou energetiku, který se sejde ve středu, bude jednat mimo jiné o takzvaném bezemisním zákonu, který má zajistit rámec financování stavby nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany. V nedělním diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.

V lednu letošního roku činil celkový objem obchodu mezi Evropskou unií a třetími zeměmi skoro 340 miliard eur. V březnu klesl skoro o patnáct procent. Nejvíce utrpěla výroba strojů a dopravních prostředků, kde součet exportu a importu propadl mezi lednem a březnem o osmnáct procent. Uvedla ve svém zpravodajství televizní stanice CNN Prima NEWS.

Už dva měsíce se až na výjimky drží česká měna nad hranicí 27 korun za euro a od začátku roku tratí téměř osm procent. Tento stav sice pomáhá vývozcům, nevýhodou je ale pro domácnosti, protože zdražuje zboží z dovozu, což už se začíná promítat do cen elektroniky. A víc peněz také bude stát výměna eur na dovolené. Uvedla to ve svém zpravodajství Česká televize. Zároveň informovala, že premiér a předseda strany ANO Andrej Babiš zavedení evropské měny i nadále odmítá. Podle něho v současné ekonomické situaci koruna České republice pomůže víc než členství v eurozóně.