• Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru

Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru dnes 21.3.2024.
  • Zveřejněno: 21.03.2024

Limit na zdanění volnočasových benefitů platný od začátku roku už stihli zaměstnavatelé promítnout do svých nabídek odměn pro zaměstnance. Podle březnových průzkumů společnosti Edenred v návaznosti na změny upravila výši ročního příspěvku pro své zaměstnance třetina firem. Nejčastěji plánují zaměstnanci, jimž se příspěvek od nového roku snížil, šetřit na zdraví, cestování a kultuře. Hned 64 % zaměstnavatelů v průzkumu uvedlo, že pro ně nová pravidla představují větší administrativní zátěž.

Potravinářská komora České republiky podporuje celoevropské zemědělské protesty, které se dnes konají nejen v Česku, ale i v Německu, Belgii, Nizozemsku, Polsku a dalších zemích. Potravináři požadují reálné přenastavení unijní klimatické politiky, snížení byrokratické zátěže a nastavení rovných podmínek pro dovozy potravin ze zemí mimo EU. Prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová se účastní zemědělských protestů na Trutnovsku.

  • Zemědělci vyjeli na protest proti politice ČR i EU do regionů a k hranicím

Na protest proti evropské i národní agrární politice dnes čeští zemědělci vyjeli do regionů a k hranicím s Polskem a Německem. Protestní akce mají podobu jízd zemědělské techniky či veřejných shromáždění a na většině míst podle mluvčí Agrární komory ČR Barbory Pánkové skončí kolem poledne. Farmáři organizátorům nahlásili účast asi 1600 strojů. ČTK
  • Zveřejněno: 20.03.2024
  • Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru

Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru dnes 20.3.2024 od 14.30 hod.
  • Zveřejněno: 20.03.2024