S chystanou důchodovou reformou pomohou České republice odborníci z Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OEDC). „Podle serveru Novinky.cz, který přinesl zpravodajství z nedělního diskusního pořadu Partie TV Prima, to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Česká republika, podle ní, reformu potřebuj, potřebuje však vyřešit i její financování.

Celková důvěra v ekonomiku se meziměsíčně snížila. Souhrnný indikátor důvěry oproti prosinci poklesl o 1,0 bodu na hodnotu 98,1. Indikátor důvěry podnikatelů se mírně snížil o 0,1 bodu na hodnotu 96,7. Indikátor důvěry spotřebitelů poklesl o 5,2 bodu na hodnotu 104,8. Ve srovnání s lednem loňského roku jsou souhrnný indikátor důvěry, indikátor důvěry podnikatelů a indikátor důvěry spotřebitelů nižší. Uvedl to v pátek ve své zprávě Český statistický úřad (ČSÚ).

Vláda schválila v loňském roce zavedení několika programů pro přijímání zaměstnanců z oblíbených mimoevropských destinací – Program kvalifikovaný zaměstnanec, Programu vysoce kvalifikovaný zaměstnanec, a Programu klíčový a vědecký personál. Tyto programy od 1.9.2019 nahradily stávající projekty a režimy ekonomické migrace Fast Track, Welcome Package pro investory, Režim Ukrajina, Režim Zemědělec, Režim ostatní státy a Pilotní projekt Ukrajina a Indie.