Agrární komora ČR (AK ČR) považuje za nezbytné vyjádřit se k seriálu Kapka vody, který vysílá Česká televize v hlavním vysílacím čase na ČT1 a ČT2. Tento seriál byl vytvořený v koprodukci České televize a Ministerstva životního prostředí ČR, s finanční podporou EU fondů. Třetí díl se věnuje používání pesticidů. Agrární komora ČR považuje tento díl za zavádějící z následujících důvodů.

Restaurace v posledních dvou letech stíhá jedna nepříjemnost za druhou. Podle zpravodajství serveru Novinky.cz pandemie koronaviru a s ní spojená opatření v podobě lockdownu je připravila na tržbách o značné částky. Další propady tržeb jim způsobuje letošní zavedení stravenkového paušálu, jejichž příjemci výrazně omezili návštěvy restaurací v době obědů.

Podle makroekonomické prognózy vlády dosáhne příští rok inflace v České republice šesti procent. Začátkem roku by se mohla pohybovat dokonce kolem sedmi procent. V Otázkách Václava Moravce České televize to řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). V srpnové prognóze vláda očekávala, že se inflace v roce 2022 bude pohybovat kolem 3,5 procenta. Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) kritizoval rozpočet, který bude nová vláda, podle jeho odhadů, přepracovávat šest týdnů. Předpokládá tak rozpočtové provizorium do konce března.