Téma odměn za práci pro zaměstnance v takzvané první linii v době epidemie COVID-19 stále rezonuje. Zaslouženého ocenění se dočkají záchranáři a zaměstnanci v sociálních službách. Vláda ocenila jejich mimořádné nasazení a v červencové výplatě se zřejmě mimo potlesku dočkají i finanční částky. Odměny pro sociální služby si totiž vzala za své ministryně Jana Maláčová. Oznámila to na webových stránkách Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) jeho předsedkyně Dagmar Žitníková.

Stát chce zatraktivnit soukromé spoření na důchod. V něm si peníze ukládá asi čtyři a půl milionu lidí. Koaliční poslanci i část opozice navrhují, aby si z daní mohli odečíst dvojnásobnou částku, než je stávajících maximálně 24 tisíc ročně. Zároveň chtějí zákonodárci zrušit daňovou podporu pro ty, kdo si založí investiční životní pojištění. Uvedla to dnes ve svém zpravodajství Česká televize.

Z téměř čtyř a půl milionu lidí, kteří využívají penzijní spoření, si maximální státem podporovanou třítisícovou měsíční částku spoří přes 150 tisíc lidí.

Vláda ČR na svém, pondělním zasedání, schválila daňový balíček pro rok 2021. Součástí daňového balíčku, jak o tom informovala Česká televize ve svém zpravodajství, bude například zvýšení spotřební daně u tabáku a cigaret, kdy by měla v letech 2021 až 2023 růst zhruba o pět procent ročně. Zároveň by měl být od příštího roku zaveden jako alternativa ke stravenkám takzvaný tzv. stravenkový paušál. Obce by také měly mít nově možnost stanovovat místní koeficient u daně z nemovitých věcí jen pro jednotlivé části obce. Podle České televize dnes o tom informovala ministerstvo financí po jednání vlády.