Výkon průmyslu v posledních letech dosahuje svých maxim. Průmyslová produkce roste. Přibývá i nově uzavřených průmyslových zakázek a zvyšuje se objem tržeb.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se zúčastnil v Ústí nad Labem 3. Podnikatelského fóra Ústeckého kraje. Ministr Jiří Havlíček se ve svém příspěvku věnoval především konkrétním programům podpory podnikání ve strukturálně znevýhodněných regionech a významu nových technologií pro hospodářskou restrukturalizaci a rozvoj podnikatelského prostředí Ústeckého kraje.  

Reportáž ČT24 . Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 5,3 procenta na 27 889 korun, oznámil Český statistický úřad. S ohledem na růst cen se ale výdělek zvýšil o 2,8 procenta. I tak však růst mezd mírně předčil odhady analytiků a oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2016 zrychlil.

 

Senát Parlamentu ČR  projednal a schválil vládní návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. Návrh, který Poslanecká sněmovna  Parlamentu ČR schválila 7. dubna, převádí do našeho právního řádu evropskou Směrnici 2014/61/EU o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.