• Tisíce rodin přijdou o přídavky na děti, může za to novela zákona

Novela zákona o státní sociální podpoře připraví část rodin o přídavky na děti. To by se mohlo týkat tisíců případů. Změna sice rozšířila okruh rodin, které na dávky dosáhnou, ale zároveň některé vyjdou po Novém roce naprázdno. iDNES.cz

 

  • Zveřejněno: 26.09.2017

Celkem 3 765 absolventů a mladých lidí z celé ČR už vstoupilo do projektu „Záruky pro mladé v …. kraji“. Prozatím 2 210 z nich podepsalo pracovní smlouvu. ÚP ČR dosud poskytl zaměstnavatelům příspěvky v celkové výši přesahující 376 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že jednání o nových dohodách stále probíhají, aktuální výsledky se rychle mění.

Na koaliční radě, která se konala 11. září, jsme se dohodli, že od 1. listopadu zvýšíme platy zaměstnanců veřejného sektoru. Dnes jsme tento veřejný příslib, který jsme dali našim učitelům, sociálním pracovníkům, zaměstnancům v kultuře či na úřadech všech stupňů, ale také policistům, hasičům či vojákům, naplnili přijetím konkrétních vládních nařízení, která od 1. listopadu zvyšují tarifní platy o deset a v případě pedagogických zaměstnanců v regionálním školství o patnáct procent.