• Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek hostem pořadu Máte slovo s M. Jílkovou na ČT1

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek byl hostem pořadu Máte slovo s M. Jílkovou na ČT1 dnes 12.5.2022 od 21.40 hodin.
  • Zveřejněno: 12.05.2022

Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad třinácti procenty. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dohodl v středu 4. května 2020 večer na jednání Rady ekonomických ministrů posílení podpory pro nejvíce ohrožená zemědělská odvětví o 540 milionů korun. Podpora bude rozdělena zejména do sektoru vepřového, drůbeže, mléka, jablek a brambor.

„Zemědělci jsou pod tlakem cen a markety chtějí stále cenu před rokem,“ tvrdí předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Sám považuje zemědělství za důležitou komoditu soběstačnosti a vyzval, aby Evropa upustila od potravinové globalizace. Odmítá, aby hordy kamionů dále vozily po Evropě zboží, které je Česká republika sama schopna nabídnout.