Zástupci téměř tří desítek středních škol z Plzeňského a Jihočeského kraje se představí ve středu 7. 11. 2018 od 9.00 do 15.00 hodin v Kulturním domě v Klatovech (Domažlická 767) na už tradiční akci „Akademie řemesel 2018“.

Celkem 25 zástupců středních škol, učilišť a zaměstnavatele ze Stříbra se představí v úterý 6. 11. 2018 na už 16. ročníku tradiční prezenční výstavy středních škol s názvem „Kam na školu? Kam do učení? Kam za vzděláním?“.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje od 1. listopadu 2018 národní dotační titul „Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností“ pro rok 2019. Cílem programu ve výši 18 milionů korun je zajistit například vyšší podporu práv seniorů a činnost k jejich společenskému uplatnění.

V materiálu Ministerstva dopravy ČR o situaci v železniční dopravě, který byl projednáván na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity) 24. září se uvádí, že postupně v České republice dochází k otevírání trhu při sjednávání veřejných služeb v železniční dopravě.

Zákon o sociálním bydlení byl jedním z velkých témat loňských sněmovních voleb. Hnutí ANO ho slibovalo, ale nakonec zřejmě vůbec nebude. Nic na tom nezměnila ani výzva odborů a některých neziskových organizací premiéru Andreji Babišovi (ANO).