Ostravská huť Liberty, podle zpravodajství České televize, řeší vážné problémy s financováním a poklesem poptávky po výrobcích. Uzavírá tak jeden ze zásadních provozů – největší koksárenskou baterii. Ta je, podle Liberty neefektivní a vzhledem k přebytku kapacit na světovém trhu ztrátová. Vedení společnosti ale tvrdí, že všichni pracovníci z tohoto provozu by měli najít uplatnění uvnitř huti Liberty Ostrava.

Zajímavé věci se aktuálně dějí kolem obchodního řetězce Lidl v České republice. Ten se na jedné straně tváří jako jeden z nejštědřejších zaměstnavatelů ve svém oboru, když pravidelně prezentuje, jak svým zaměstnancům navyšuje platy, které jsou skutečně atraktivní, jelikož začínající prodavačka si zde může vydělat přes 30 tisíc korun. Ovšem na druhé straně se teď ukazuje, že jeho vztah k zaměstnancům je problematický.

Tisková zpráva 25. 8. 2023 – Nevyzpytatelné počasí letos pořádně potrápilo zemědělce a bude mít vliv na úrodu obilovin. Přívalové deště znemožnily kombajnům vyjet do pole a promočily úrodu na některých místech republiky tak, že způsobily plísně a klíčení. Nedostatek kvalitních obilovin z domácí produkce ale, podle Agrární komory ČR, nehrozí.

Letošní sklizeň, podle dat Agrární komory ČR, dosáhla 7,47 milionu tun základních obilovin, tedy pšenice, žita, ječmene, ovsa a tritikale. Oproti loňsku je to o 1,3 procenta méně. Podle týdeníku Zemědělec, který informoval o průběhu společné tiskové konference Ministerstva zemědělství ČR a Agrární komory ČR v rámci agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích, to vyplývá z informací Komoditní rady pro obiloviny komory z tohoto týdne. Žně se oproti loňsku zpozdily, ale prakticky jsou teď u konce, sklizeno je 99 procent ploch. Průměrný výnos dosáhl šesti tun na hektar, loni to bylo 5,83 tuny.