Zákaz chovu nosnic v klecích od roku 2030 navrhuje Česká republika Evropské komisi v návrhu, který v pondělí představil ministr zemědělství Miroslav Toman na Radě ministrů zemědělství v Bruselu. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství Miroslav Toman na jednání ministrů zemědělství prohlásil, že jednostranné zákazy klecových chovů pouze v jednotlivých členských státech vedou k nerovným podmínkám na jednotném trhu, proto by měl být stanoven postup platný pro celou Evropskou unii. Dalšími tématy jednání byly situace s africkým morem prasat (AMP), strategické plány Společné zemědělské politiky (SZP) nebo označování potravin.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD) se v úterý nedohodly na podobě rozpočtu resortu práce na příští rok. Podle zpravodajství České televize důvodem jsou hlavně výdaje na sociální služby a na přídavek na děti. Ministerstvo práce a sociálních věcí na ně požaduje navíc kolem 7,5 miliardy, uvedla po jednání

Vláda schválila návrh valorizace důchodů na příští rok. Průměrný starobní důchod by se podle něj měl zvýšit o 839 korun měsíčně. Navýšení důchodů podle stanovených pravidel nařizuje vládě zákon. Podle serveru Novinky.cz o rozhodnutí informovala na Twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).