Letos čeká seniory další zvyšování důchodů. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to bude několikráte do roka. Důvodem je vysoká inflace, která nutí vládu valorizovat penze v průběhu roku. Ty se v průměru přiblíží k 20 tisícům korun měsíčně. Důchodkyně si navíc od letoška přilepší tzv. výchovným.

Pod názvem Kolektivní vyjednávání jako klíčová součást dobře fungujícího sociálně tržního hospodářství a spolupráce sociálních partnerů“ uspořádala Asociace samostatných odborů (ASO) 28. prosince 2002 v pořadí již 4. mezinárodní konferenci ASO s cílem vyhodnotit spolupráci sociálních partnerů v letošním roce a nastínit, jak bude vypadat spolupráce sociálních partnerů v roce 2023.

 
28. prosince 2022 Asociace samostatných odborů pořádala mezinárodní konferenci

Kolektivní vyjednávání jako klíčová součást dobře fungujícího sociálně tržního hospodářství a spolupráce sociálních partnerů

 
Téma potřeby důchodové reformy je evergreenem na české politické scéně a nachází se v programovém prohlášení snad každé vlády. V současné době je velmi viditelná debata ohledně úpravy odchodu pracujících v náročných profesích do předčasného důchodu. Vláda o tom bude jednat příští rok. Text se zabývá problematikou samostatného důchodového účtu, důchodů pro náročné profese, výchovného, vdovských a vdoveckých důchodů a dalšími tématy.