Za méně, než tři měsíce začíná sklizeň, a hrozí, že evropští zemědělci nebudou mít kde uskladnit a komu prodat, a platí to i pro ty české. Proč je špatně, když ukrajinská pšenice, vejce nebo drůbeží maso končí v Evropě, a co to znamená pro zákazníky? Na tyto otázky odpověděl v rozhovoru pro deník Právo Agrární komory ČR Jan Doležal, což následně zveřejnila na svém webu Agrární komora ČR.

Ukrajina v dubnu vyvezla 3,62 milionu tun obilí. S odvoláním na pondělní oznámení ukrajinského ministerstva zemědělství, podle zpravodajství magazínu Zemědělec, o tom informovala agentura Reuters. Loni v dubnu, kdy byly všechny černomořské přístavy zablokovány kvůli ruské invazi, země vyvezla 923.000 tun obilí.

Resort zdravotnictví připravuje analýzu, jak by se v praxi projevilo zavedení, respektive zvýšení regulačních poplatků na urgentních příjmech a pohotovostech. Snahou je bránit zneužívání péče. Podle zpravodajství České televize ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) už dřív řekl, že případné nové poplatky by se nedotkly lidí s akutními potížemi ani těch přivezených sanitkou.