Aktuální data o energetické chudobě v České republice, unikátní inovační nástroje řešení energetické chudoby a prezentace výstupů o zapojení soukromého a neziskového sektoru do řešení energetické chudoby u nás – byly námětem konference, za účasti novinářů, kterou, ve čtvrtek 27. června 2026, uspořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Agrosalon Země živitelka je největší a nejvýznamnější akcí svého druhu a rozsahu, která je určena pro odbornou i širokou veřejnost. Prezentuje nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě – novinky z oborů zemědělské techniky, potravinářství, myslivosti, včelařství, rybářství, chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Zástupci odborů by pro všechny zaměstnance veřejného sektoru chtěli růst platů o nejméně deset procent. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly, jak prohlásil v úterním pořadu Události, komentáře České televize, jde o umírněný požadavek respektující možnosti rozpočtu.

Sklizeň obilovin v letošním roce svým objemem bez problémů pokryje domácí potřebu, která se dlouhodobě pohybuje mezi 4,8 až 5,5 milionu tun obilovin celkem. Uvedl to ve středu ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) na hospodářství soukromého zemědělce Jana Baláta v Žíšově na Kutnohorsku, který zahájil žně v pondělí sklizní ozimého ječmene.