Německo čeká v krátké době už třetí stávka strojvedoucích železniční společnosti Deutsche Bahn (DB). Podle zpravodajství České televize ve středu odpoledne ji zahájí nákladní doprava a ve čtvrtek nad ránem se přidá i ta osobní. Oznámil to předseda odborového svazu strojvedoucích (GDL) Claus Weselsky, podle kterého dráhy nepředložily žádnou přijatelnou nabídku na zvýšení mezd. Protest chtějí odboráři ukončit v úterý v 02:00. Stávka bude pro miliony lidí znamenat dopravní komplikace. Lze očekávat, že mezi Berlínem a Prahou nebudou opět jezdit přímé vlaky.

Nebudeme chtít sloučit ministerstvo zemědělství se životním prostředím, shodli se straničtí zemědělští odborníci v diskusi na agrosalonu Země živitelka. Naopak prosazují vyšší spolufinancování evropského Programu rozvoje venkova, který v současnosti republika kofinancuje z 35 procent. Podle zprávy ČTK debatu uspořádala Agrární komora ČR ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR, partnerem akce bylo vydavatelství odborných časopisů a knižních publikací Profi Press.

Státní železniční dopravce chystá významnou akvizici. Zvažuje nákup některého z pandemickou krizí zasažených autobusových dopravců, který operuje v Česku. Překážkou nemá být ani odhadovaná ztráta do jedné miliardy korun za letošní rok v osobní dopravě. V rozhovoru pro deník E15 to uvedl generální ředitel ČD Ivan Bednárik.