Celý den pracovat, jít spát, ráno vstát a stejný koloběh opakovat. Jak dlouho ještě? V souvislosti s nedávnou sebevraždou dvaatřicetiletého libereckého úředníka Jakuba Šepse, který ve svém dopise na rozloučenou popisoval závislost na práci, oslovila redakce MF DNES deset zaměstnanců od 31 do 37 let z různých oborů. Ptali jsme se na pracovní podmínky, míru stresu i osobní život.

Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/workoholismus-jakub-seps-bossing-mladi-prace-prescasy.A230817_091912_liberec-zpravy_jape

Precizní zemědělství, environmentální význam zemědělství, sociální zemědělství – to jsou hlavní témata letošního 49. ročníku agrosalonu Země živitelka, který začíná ve čtvrtek na Výstavišti v Českých Budějovicích, a který potrvá od 24. srpna do 29. srpna.

Ministerstvo financí v aktuální prognóze zhoršilo výhled ekonomického vývoje pro letošní rok. Podle zpravodajství České televize očekává pokles hrubého domácího produktu o 0,2 procenta, zatímco v dubnu počítalo s růstem 0,1 procenta. Důvodem zhoršení je větší než očekávaný pokles spotřeby domácností, řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Odhad celoroční inflace ministerstvo ponechalo na hodnotě 10,9 procenta.

Obrat agrárního zahraničního obchodu České republiky (AZO) v meziročním srovnání prvního pololetí roku 2023 a 2022 se zvýšil o 12,4 procenta. Rostl jak agrární vývoz, tak agrární dovoz, přičemž vývoz posílil o 14,8 procenta a hodnota dovozu vzrostla o 10,4 procenta. Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství ČR hlavním důvodem jsou celosvětově rostoucí ceny potravin, které zvyšují cenu obchodovaných produktů.