Nedokonalost důchodového systému loni zvýhodnila předčasné odchody do penze a zároveň vsadila klín mezi současné a budoucí důchodce. Za stejně placenou práci dostanou v příštích letech nižší důchod. Uvádí to ve svém zpravodajství Seznam Zprávy.

  • Otázky Václava Moravce: Ceny potravin

Jídlo dražší než v Německu. Někdo to tu s maržemi přehání. Ale kdo to je? Diskuse prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy, prezidenta Agrární komory Jana Doležala a vrchního ředitele potravinářské sekce ministerstva zemědělství Jindřicha Fialky. Na debatu se můžete podívat zde a její pokračování najdete zde.
  • Zveřejněno: 14.02.2023

Mám-li se vyjádřit k tomu, jakou roli vlastně předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula sehrál svojí kandidaturou na prezidenta České republiky, musím říci, že velmi trapnou, a řekl bych i hloupou. Vždyť touto svojí kandidaturou na prezidenta republiky, ve své podstatě, ztrapnil odbory, a to zejména v očích naší veřejnosti, což není pro něho zrovna dobrá vizitka.

Vládní poslanci řeší spor o podobu největší změny DPH za posledních osm let. Podle zpravodajství České televize ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) navrhuje místo dvou snížených sazeb 10 a 15 procent jen jedinou ve výši 13 nebo 14 procent. Stát by, podle něho, nezískal žádné peníze navíc.