V době ekonomické krize způsobené koronavirem začaly nové debaty o minimální mzdě. Odbory požadují její růst až na 16 tisíc korun. Podle zpravodajství České televize předseda Českomoravské konfederace (ČMKOS) Josef Středula to uvedl, jako argument odborů, že by to znovu nastartovalo spotřebu. S tak razantním zvýšením minimální mzdy ale nesouhlasí zástupci firem. Varují, že by to vedlo k intenzivnějšímu propouštění.

 

Do růstu spotřebitelských cen v České republice se v květnu promítlo především zdražení potravin. Vepřové maso, uzeniny, zelenina, ovoce, cukr či mouka stály více než před rokem. Zpravodajové České televize proto srovnali ceny vybraného ovoce a zeleniny v Česku a v Belgii. Došli k závěru, že ve vybraných položkách už Česká republika evropské ceny dohnala cen v Česku a v Belgii.

V Jaderné elektrárně Dukovany předpokládá firma ČEZ investice za 55 miliard korun, aby udržela její čtyři bloky v provozu ještě 25 až 27 let. Obnovování zařízení teď ročně stojí 1,5 až dvě miliardy korun, částka se bude postupně zvyšovat, řekl, podle zpravodajství České televize, nový ředitel dukovanské elektrárny Roman Havlín. Řízení Dukovan převzal 1. června od Miloše Štěpanovského.