Poslanci zrychleně schválili prodloužení nároku na ošetřovné dětí do třinácti let, které musí kvůli opatření vyhlášeným v souvislosti s koronavirem zůstat doma. Rodiče, kteří o ně po uzavření škol pečují, tak nejspíše budou dostávat 60 procent základu své mzdy či platu až do chvíle, kdy děti budou moci opět usednout do lavic, a ne jen prvních devět dní. Poslanci schválili také přerušení povinnosti elektronické evidence tržeb a odpuštění části záloh zdravotního a sociálního pojištění pro živnostníky.

Poslanci se v úsporném režimu se v úterý sešli ke zrychlenému schvalování šestice vládních předloh souvisejících s nynější koronavirovou krizí. Jde o změny v ošetřovném, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Poslanecká sněmovna projednává také prohloubení schodku letošního státního rozpočtu. Premiér Andrej Babiš vyzval opozici k účasti na krizovém řízení země.

Čínská vláda v reakci na vypuknutí nákazy COVID-19 nepřijala opatření, která by vedla k omezení mezinárodního agrárního obchodu, exportéři však musí počítat s komplikacemi způsobenými výpadkem pracovních sil, nižší úrovni produkce a narušením logistických řetězců. Uvedlo to ve své tiskové zprávě ministerstvo zemědělství ČR, a to na základě informací, které ministerstvu poskytl O. Plaček, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu.