Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejné finace pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i své pozitiv, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti. Podle ekonomického internetového magazínu MoneyMAG.cz to tvrdí ve svém komentáři Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) chce vláda zrušit superhrubou mzdu na stálo, daně ale snížit jen na dva roky. V sobotu přitom řekl, že chce superhrubou mzdu zrušit na dva roky. Reaguje tím na kritiku vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ten v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že jeho strana nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl.

ČSSD podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. Předseda ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. O dvouletém zrušení mluvil v sobotu v České televizi předseda vlády ČR Andrej Babiš (ANO). Premiér chce vyhovět požadavku prezidenta Miloše Zemana, který navrhl omezení platnosti snížení daní minulý víkend na jednání v Lánech.

Vláda, podle premiéra Andreje Babiše (ANO), navrhne zrušení superhrubé mzdy a související snížení daně pro čtyři a půl milionu zaměstnanců jen na dva roky. Premiér tento záměr potvrdil České televizi. Kabinet tak vyhoví požadavku prezidenta ČR Miloše Zemana, který navrhl omezení platnosti snížení daní minulou neděli na jednání v Lánech a současně kritizoval fakt, že by kvůli zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnácti procentní sazby ze mzdy hrubé vypadly z veřejných financí každý rok desítky miliard korun.

Peněžní zásoba v eurozóně vzrostla v červnu a červenci nejrychleji od května 2008, tedy od propuknutí globální finanční a hospodářské krize. Lidé tedy přestávají utrácet a šetří na horší časy. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá aktuálních dat, která zveřejnila Evropská centrální banka (ECB) ve svém ekonomickém bulletinu.