Zdravotnické odbory, tj. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK-SČL), společně s Asociací českých a moravských nemocnic, Charitou ČR a Diakonií českobratrské církve evangelické, uspořádali tiskovou konferenci na téma nedostatku potřebných financí pro zajištění následné péče a sociálních služeb.

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v prvním pololetí zvýšil meziročně těžbu kůrovcového dřeva o 112 procent na 2,87 milionu metrů krychlových z předchozích 1,35 milionu metrů krychlových. Celková těžba v prvním pololetí stoupla o 17 procent na 5,59 milionu metrů krychlových. Podle portálu Zemědělec to uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová. Podniku patří téměř polovina lesů v zemi a jeho nynější hlavní snahou je zvládnutí kůrovcové kalamity.

Klíčová debata o adaptaci zemědělství na změnu klimatu a ochraně životního prostředí v rámci Společné zemědělské politiky čeká v pondělí evropské ministry zemědělství v Bruselu. Tisková zpráva ministerstva zemědělství uvádí, že při prvním zasedání Rady za finského předsednictví budou hovořit také o snižování používání pesticidů nebo situaci s africkým morem prasat. Ministr zemědělství Miroslav Toman se sejde na bilaterálním jednání se svým finským protějškem Jarim Leppou.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR s podporou Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů ve čtvrtek varoval před rušením malých nemocnic. Znamenalo by to omezení dostupnosti péče, hrozí i odchod zdravotnického personálu mimo systém, řekla předsedkyně svazu Dagmar Žitníková. Vyzvala k přidání peněz do zdravotnictví na úroveň alespoň devět procent hrubého domácího produktu z nynějších sedmi procent.

  • Mladí jdou za prací do zahraničí. Šetří na stáří či bydlení, říká průzkum

Téměř polovina mladých lidí se stěhuje do zahraničí kvůli kariérnímu růstu. Nejlépe oceňovanou zemí světa je podle globálního průzkumu společnosti HSBC Expat Explorer pro rok 2019 Švýcarsko, za ním Singapur a Kanada. Zájemce o práci láká vyšší mzda a možnost naučit se novým dovednostem. iDNES.cz
  • Zveřejněno: 11.07.2019