Země Evropské unie čeká pokles růstu hrubého domácího produktu. Důvodem jsou podle Evropské komise nedostatek materiálů, logistické problémy, riziko inflace a komplikace spojené s epidemií covid-19. Roli v poklesu podle ní hraje i míra proočkovanosti. Česká ekonomika měla podle ministerstva financí původně růst o 3,2 procenta, nyní se však očekávání snížilo na 2,5 procenta.

Řemeslníci, kadeřnice nebo daňoví poradci. Půl milionu podnikatelů se podle plánů vlády Andreje Babiše (ANO) mělo od ledna 2023 zapojit do třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb (EET). Jenže ta pravděpodobně vůbec nepřijde, nově vznikající vláda Petra Fialy (ODS) plánuje EET zrušit. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS oslovení podnikatelé tento postup vítají.

Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká na základě odhadů ekonomů českých bank růst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,6 procenta a příští rok o 3,9 procenta. Asociace o tom ve čtvrtek informovala na tiskové konferenci. V srpnové prognóze asociace počítala letos s růstem HDP o 3,4 procenta a příští rok s růstem o 4,5 procenta. Loni ekonomika klesla o 5,8 procenta.