Zástupci vládních ANO a ČSSD se v pátek ve Sněmovně dohodli na růstu mezd ve veřejné sféře. Podle zprávy portálu Novinky.cz tarifní část mzdy vroste příští rok o 1500 korun a zároveň dojde ke zrušení nejnižší tabulky tarifů, díky čemuž si polepší nejhůře honorovaní zaměstnanci.

Sněmovní vyšetřovací komise k OKD by měla podat trestní oznámení na bývalé ministry ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana. Počítá s tím finální návrh její závěrečné zprávy. Radiožurnálu to potvrdil předseda komise Lukáš Černohorský z Pirátské strany. Sobotka s Urbanem byli podle něho spoluzodpovědní za nevýhodný prodej minoritního podílu státu v OKD v roce 2004.

Současná situace na zemědělskopotravinářských trzích, dále shrnutí letošní sklizně, reforma Společné zemědělské politiky EU na léta 2021-2027, nekalé praktiky obchodních řetězců ve vazbě jak je uplatňována směrnice EU a škody způsobené volně žijící zvěří a predátory – to byly hlavní body programu 73. společného zasedání Agrární komory (AK) ČR, Slovenské poľnohospodárské a potravinárské komory (SPPK), Národní rady zemědělských komor v Polsku (KRIR) a Maďarské agrární komory (NAK), které se uskutečnilo ve dnech 10. až 11. září v Žatci v České republice.

Na české politické scéně se prohlubuje spor o podobu změn v systému státního zastupitelství. Jak uvedla ve svém úterním zpravodajství Česká televize, ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhuje, aby špičky prokuratury v budoucnu vybírala komise složená ze dvou zástupců státu, dvou žalobců a jednoho soudce – a sklízí za to kritiku od koaliční ČSSD, opozičních parlamentních stran, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, ale i protikorupční organizace Rekonstrukce státu.