Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pět dní před volbami oznámili, že se jim podařilo připravit první návrh rozpočtu na příští rok spolu s tím, že ministerstvo financí našlo peníze pro zvýšení rodičovského příspěvku, jak ho dlouhodobě prosazuje ČSSD. Schodek státního rozpočtu by měl být stejný jako letos, tedy 40 miliard korun. Výdaje by měly být 1,594 bilionu korun a příjmy 1,554 bilionu korun.

Expertní tým prezidenta ČR Miloše Zemana se v sobotu na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Podle zprávy portálu iROZHLAS též kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč.

Ministerstvo financí by se při sestavování rozpočtu na rok 2020 nemělo řídit omezujícím doporučením sněmovního rozpočtového výboru. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl místopředseda hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, podle kterého se letos rozpočet vyvíjí dobře. Místopředseda Strany přímé demokracie (SPD) Radim Fiala a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se ale shodli na tom, že vládě se nemůže podařit, aby dodržela na letošek plánovaný schodek ve výši 40 miliard korun.

Z nejrůznějších bruselských komisí a výborů přichází stále něco nového. Vždycky je to uvozeno vznešenými obraty, i když by se spíše hodilo říci frázemi, ale v tom nepejorativním smyslu. Prostě jde často o opravdu ušlechtilé myšlenky, že s nimi jen těžko nesouhlasit.