Před ministerstvem zemědělství demonstruje několik set zemědělců. Ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) vyšel před budovu poskytnout rozhovory médiím a také diskutoval s přítomnými demonstranty. Podle zpravodajství serveru Aktuálně.cz někteří skandovali "Demisi!" či protivládní hesla. Také dávali Výbornému za vinu špatný stav českého zemědělství. Při odchodu do budovy se na ministra snesl pískot přítomných.

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) preferuje jednání u kulatého stolu před protestem v ulicích, řekl dnes ráno, podle zpravodajství České televize, když komentoval protestní akci zemědělců v Praze. Organizátoři, ke kterým patří předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů (OSPZV-ASO ČR) Bohumír Dufek a bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek, podle ministra Výborného, sledují vlastní politické cíle a zemědělce nezastupují. Ministr Výborný k tomu vzápětí dodal, že o konkrétních krocích nebo změnách v zemědělství bude jednat s velkými nevládními zemědělskými organizacemi.

„Zemědělci se dali do pohybu a těžko je co zastaví,“ říká k pondělnímu protestu v Praze exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba. Kroutí hlavou nad premiérovým výrokem ohledně „proruských sil“ a podotýká. „Tím přihrál váhající a přiklonil na naši stranu tisíce a tisíce občanů.“ Zmínil i postoj vedení Agrární komory a Zemědělského svazu a upozorňuje. „Jsme zřejmě jedinou zemí, kde pondělní akci shora uvedení představitelé nepodpořili, veřejně se od ní distancovali a v kuloárech přímo vyzvali k neúčasti.“ Na závěr nechybí vzkaz pro premiéra.