Moravskoslezský kraj, podle zpravodajství České televize, poskytne zaměstnancům hutního podniku Liberty Ostrava bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělici (ANO), tato půjčka, má zaměstnancům pomoci, než dostanou vyplacenou mzdu z úřadu práce.

Vláda ve středu schválila zákon o podpoře bydlení, který má vytvořit systémovou podporu pro osoby ohrožené bytovou nouzí, a kterých je v Česku až 1,6 milionu. Jak dále zpravodajství televize CNN Prima NEWS informuje, zákon se, podle ministerstva pro místní rozvoj, zaměřuje především na rodiny s dětmi a seniory, u kterých nejvíce hrozí ztráta běžného bydlení.

Ministerstvo zemědělství ČR upravilo podmínky standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu půdy DZES 5 a DZES 8, tzv. pravidla podmíněnosti. Změny jsou na základě nařízení, které umožnila Evropská unie u DZES 8 i na základě dohody s Ministerstvem životního prostředí a zemědělskými nevládními organizacemi u DZES 5.

Za umožnění nelegální práce má být zavedena možnost nového trestu. Úřady budou moci podnikatele, kteří budou za nelegální práci pokutováni, zveřejnit. Další novinkou má být umožnění skrytého pořizování audiovizuálních záznamů při kontrolách nelegální práce. Podle zpravodajství magazínu Podnikatel.cz tyto změny v legislativě přináší novela zákona o zaměstnanosti, kterou připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

Mohlo by se zdát, uvádí ve své zprávě magazín AAZdraví.cz, že v současné době byli důchodci odsunuti na druhou kolej, a to u AAZdraví.cz, a to s argumenty, že v minulých letech dostali přidáno opravdu hodně, a údajně proto, že už to důchodový systém jednoduše nezvládá financovat. Náhle jsou tu ovšem nečekané změny, které na významnou část důchodců dopadnou