Práce na dálku se stane součástí zákoníku práce. Zákon však počítá s tím, že bude záležet na zaměstnavateli, zda s ní vysloví souhlas. Je to vzácný případ, kdy se stát nechystá zaměstnavatelům do jejich byznysu „kibicovat“, uvádí autor komentáře ve finančním magazínu Peníze.cz.

Podniky řeší, jak motivovat a podporovat své zaměstnance, pokud se schválí návrh na omezení benefitů. Některé firmy je mohou seškrtat, jiné hradit vyšší náklady ze svého. Zvláštní péči ale podle návrhu získá, jak ve svém zpravodajství uvádí server Seznam Zprávy, penzijní spoření.

Pozměňovací návrh ke konsolidačnímu balíčku obsahuje přílepky, o kterých vládní koalice nechce mluvit. Konstatuje to ve svém komentáři zpravodajský server Seznam Zprávy. Načež konkrétně jde o právo ministra zdravotnictví rušit státní nemocnice a také o nové povinnosti, které „balíček“ ukládá firmám.

Omezení peněz na sociální oblast, jak ve svém zpravodajství uvádí Český rozhlas, přichází v době, kdy část peněz z Evropského sociálního fondu zůstává odkloněná do dopravní infrastruktury. Přitom novela zákona o sociálních službách navíc vytvoří nový tlak na provozovatele domovů seniorů a další organizace.