Věra Jourová, evropská komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů, navštíví ve dnech 13.–17. září Českou republiku. V pátek 14. září se dopoledne zúčastní schůze výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR k tématu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem.

Českomoravská konfederace odborových svazů (CMKOS) doporučila v úterý odborovým vyjednávačům, aby ve firmách prosazovali růst mezd v příštím roce o sedm až devět procent. Jednala o tom v úterý ve sportovní hale Arena Sparta v pražské Libni na manifestačním mítinku, kam se sjelo asi 1300 odborářů z celé republiky.

Udržení plánovaného rozpočtu Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020 na úrovni současného programového období, výrazné zjednodušení administrativy pro zemědělce a zohlednění odlišnosti jednotlivých členských států. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství to byla témata, o kterých včera v Bruselu diskutoval ministr zemědělství Miroslav Toman s komisařem pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem.