Ministryně práce a sociálních věcí chce zvýšit platy o pět procent, ministryně financí o tři, odboráři požadují osm až patnáct procent navíc. Pokud vláda zaškrtí spotřebu, rozpočet se zhroutí jako domeček z karet, prohlásil v pondělí v Událostech, komentářích předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka není správné, aby zaměstnanci veřejného sektoru měli vyšší platy než ti v podnikatelské sféře.

V Bruselu se počátkem září uskutečnilo setkání zástupců Konsorcia nevládních organizací, potravinářských a zemědělských podniků k reformě Společné zemědělské politiky, kteří se setkali se zástupci unijních institucí a zúčastnili se veřejného jednání Výboru pro zemědělství a venkov Evropského parlamentu.

Rodičovská se v České republice se nejspíš do tří let promění. Nově by se například dávka mohla stanovit stejně jako nyní mateřská, tedy podle výše výdělku, lidé by na ni odváděli pojistné. Podle zpravodajství České televize to, po jednání sněmovního sociálního výboru, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).