Nový start: Jak využít šance rostoucí ekonomiky – tato myšlenka byla hlavním tématem 15. ročníku Fóra českého stavebnictví 2019, které se dnes, v úterý, uskutečnilo v Kongresovém sále PVA EXPO v Praze-Letňanech. Jeho organizátory byly již tradičně Svaz podnikatelů ve stavebnictví a agentura Blue Events.

Zastoupení Evropské komise v ČR dne 5.3.2019 zveřejnilo národní zprávu k nejnovějšímu standardnímu Eurobarometru – průzkumu veřejného mínění mapujícímu aktuální postoje Čechů v otázkách evropské integrace. Letošní průzkum s pořadovým číslem 90 se kromě postojů vůči EU zaměřil na vnímání médií a důvěru vůči nim. Probíhal od 8. do 22. listopadu 2018 a zúčastnilo se ho 1 001 osob.

 

Podíl nezaměstnaných vzrostl v prosinci meziměsíčně o dvě desetiny na 3,3 procenta. Zároveň však došlo také ke zvýšení počtu volných pracovních míst. Největší zájem byl na počátku letošního roku o zaměstnance v dělnických a technických oborech a řidiče.

Příprava českých cechovních norem pro výsekové maso a spolupráce s obchodními řetězci v rámci podpory prodeje českých potravin – to bylo ústředním námětem dnešní, úterní tiskové konference Potravinářské komory ČR a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, která se dnes uskutečnila v Praze.

Ministr zemědělství Miroslav Toman vyzval Evropskou komisi, aby celá unie přijala dočasně vůči Polsku stejná opatření, jako má vůči polskému hovězímu Česká republika. Podle portálu Zemědělec tak učinil v dopise, kterým zamítavě odpovídal na požadavky komise, aby ČR zrušila povinné kontroly na hovězí maso z Polska na salmonelu. Veřejnost o tom informovat tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.