Producenti mléka se nyní potýkají s klesajícími cenami komodity. Vlivem koronavirové krize klesl odbyt mléčných výrobků, jako jsou smetana nebo sýr, v restauracích a dalších stravovacích zařízeních. Zvýšený odbyt jogurtů v domácnostech úbytek nevyrovnal. Podle portálu Zemědělec to uvedl na čtvrteční tiskové konferenci v Praze předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha s tím, že poptávka klesla zhruba o pětinu. S problémy se však potýkají nejen producenti mléka, ale i chovatelé masného skotu.

Pandemie Covid-19 dolehla na tuzemské firmy. Přibližně čtvrtina z nich už přistoupila k propouštění a pětina osekala zaměstnancům mzdy, vyplývá z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad. Nejvíc se propouštělo v automobilovém průmyslu. Z hotelnictví a restaurací se lidé přesouvají do logistiky. Uvedl to ve svém zpravodajství dnes server iDNES.cz.

Český stát poskytne energetické společnosti ČEZ na stavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany půjčku. Podle zpravodajství České televize to na tiskové konferenci po středečním jednání vládního výboru pro jadernou energetiku řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Stát by se měl podílet 70 procenty, zbylých 30 procent by měl zaplatit ČEZ a očekávaná suma v současných cenách je šest miliard euro, uvedl generální ředitel ČEZu Daniel Beneš.

Evropská komise 27.5.2020 předložila svůj návrh velkého plánu na podporu oživení. Aby se zajistilo udržitelné, rovnoměrné, inkluzivní a spravedlivé oživení ve všech členských státech, navrhuje Evropská komise vytvoření nového nástroje na podporu oživení „Next Generation EU“, který bude zakotven v silném, moderním a zdokonaleném dlouhodobém rozpočtu EU. Komise rovněž zveřejnila svůj upravený pracovní program na rok 2020, který upřednostní kroky nutné k urychlení oživení a vybudování odolnosti Evropy.

Už schválená změna, která by ztížila život všem zaměstnavatelům, možná přece jen nenastane. Od prvního září 2020 mají mít zaměstnavatelé pouze dva dny na nahlášení nového zaměstnance či odchodu stávajícího na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nyní je to osm dní a podle lidí z praxe jsou dva dny šibeniční termín. V parlamentu ale padne návrh na návrat k osmidenní lhůtě. Uvedla to dnes ve svém zpravodajství televize CNN Prima NEWS.