Stát by teď měl podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) zamezit nezaměstnanosti a podpořit malé firmy. V březnu zůstala nezaměstnanost na únorových třech procentech, a i když první dubnové dny vykazují standardní hodnoty, vývoj lze odhadovat jen s obtížemi, uvedla to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Jana Maláčová také odmítla myšlenku premiéra Andreje Babiše (ANO) na podporu aerolinek Smartwings.

Na zámku v Lánech kvůli epidemii jednal v sobotu poradní tým prezidenta Miloše Zemana. Přizváni byli ministři vnitra a obrany Jan Hamáček (ČSSD) a Lubomír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar. Podle zpravodajství České televize oba ministři, po skončení této schůzky, uvedli na tiskové konferenci, že prezident a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru.

Vláda uvažuje, že by do některých klíčových podniků mohl vstoupit stát, a to v případě, že se dostanou do problémů. České televizi to potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Předseda vlády zmínil třeba České aerolinie. Podle Karla Havlíčka by tak stát firmám pomohl překonat ekonomické problémy, do kterých se nyní dostaly. Podle zpravodajství České televize tyto úvahy kritizuje pravicová parlamentní opozice.

Na pomoc v boji proti koronaviru dnes Komise rozhodla o schválení žádostí členských států a Spojeného království o dočasné upuštění od cel a DPH při dovozu zdravotnických prostředků a osobních ochranných prostředků ze třetích zemí. Z finančního hlediska tak bude snazší získat zdravotnické vybavení, které lékaři, zdravotní sestry i pacienti naléhavě potřebují.

Svaz průmyslu a dopravy (SPD) ČR vyzývá vládu, aby ještě do Velikonoc přišla s jasným plánem, jak a s jakými podmínkami bude uvolňovat omezení přijatá v souvislosti s šířením koronaviru. Firmy musí mít čas, aby se na obnovení chodu připravily, řekl na videokonferenci viceprezident svazu Radek Špicar. Podnikatelská aktivita v eurozóně v březnu oslabila více, než se předpokládalo, tvrdou ránu dostal zejména dominantní sektor služeb. Ve svém zpravodajství to v pátek uvedla Česká televize.