Budoucí nastavení Společné zemědělské politiky (SZP) musí být jednoduché a férové. Zemědělci musí mít jistotu, že i s ohledem na vyšší ambice v ochraně přírody a boji proti změnám klimatu budou mít dostatečnou finanční podporu. Podle tiskové zprávy Agrární komory (AK) ČR to na zasedání jejího představenstva, které se konalo 15. července 2020, uvedl prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

České hospodářství se letos výrazně propadne, ale v příštím roce by se mohlo vrátit k růstu. Na tom se zahraniční i domácí instituce shodnou, byť v konkrétních odhadech vývoje se už významně liší. Mnohé domácí firmy zatím omezují investice a vyčkávají, až se současný stav stane přehlednějším. Jejich zástupci v různých svazech pak průběžně vyjednávají s vládou, jak letošní restart podniků po koronavirové krizi nejlépe ulehčit. Uvedla to dnes ve svém zpravodajství Česká televize.

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v červnu kvůli dopadům koronavirové krize meziročně snížil o 22,3 procenta na 949.722 vozů. Je to ale zlepšení oproti květnu, kdy meziroční propad činil 52,3 procenta, podle zpravodajství České televize to oznámilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V České republice pokles činil 5,2 procenta, což je třetí nejlepší výsledek ze všech zemí EU.

Za celé první pololetí se v zemích EU prodalo 4,28 milionu aut, což je o 38,1 procenta méně než ve srovnatelném období loňského roku.

Odbory požadují pro pracovníky veřejného sektoru pro příští rok růst platových tarifů podle profesí o sedm, deset a 15 procent. Patnáctiprocentní navýšení od ledna prosazují pro zdravotníky, desetiprocentní pro učitele a sedmiprocentní pro hasiče, policisty, úředníky a ostatní. Podle zpravodajství České televize to po jednání s ministryní práce Janou Maláčovou (ČSSD) uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Ministerstvo práce a sociálních věcí požadavky odborů nekomentovalo.