Rok 2019 bude pro evropskou ekonomiku již sedmým rokem růstu v řadě. Rozvíjet by se měly ekonomiky všech členských států. Růst v eurozóně byl v prvním čtvrtletí roku silnější, než se očekávalo, vzhledem k řadě dočasných faktorů, jako bylo mírné zimní období a oživení prodeje automobilů. Přispěla k němu také opatření fiskální politiky, která v několika členských státech zvýšila disponibilní příjem domácností. Krátkodobý výhled pro evropské hospodářství však kalí vnější faktory, mezi něž patří i celosvětové napětí v obchodních vztazích a značná politická nejistota. Tyto faktory mají i nadále vliv na důvěru ve výrobní sektor, jenž je na vývoji mezinárodního obchodu nejvíce závislý, a předpokládá se, že oslabí výhled růstu do konce roku.

O tom, že situace v sociálních službách v České republice je velmi složitá, se v naší společnosti ví již řadu let. Každý rok se Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) snaží na tuto situaci vládu, ministerstvo zdravotnictví a další státní orgány a instituce upozornit a požaduje dostatečné navýšení objemu peněz na financování sociálních služeb, které jsou určeny pro naše starší a většinou i nemocné spoluobčany.

Bylo na čase! Úřady konečně zpřístupnily občanům všechny důležité informace online. Potřebujete-li zjistit, jaké je vaše bodové konto, kolik přestupků jste nasbírali nebo chcete-li znát podrobnosti o zákazech řízení či profesní způsobilosti, stačí k tomu navštívit Portál občana.

Rumburští zastupitelé odmítli uhradit ztrátu Lužické nemocnice, která loni dosáhla zhruba padesáti milionů korun. Vedení města už dříve oznámilo, že nemá peníze na její zaplacení, protože by omezilo chod města. Podle včerejšího zpravodajství České televize nemocnice tak zřejmě zamíří do insolvence, zařízení přitom zajišťuje zdravotní péči pro celý Šluknovský výběžek.

  • Práce načerno – hazard s penězi i zdravím

"Vydělám si o polovinu víc než ty,“ slýchával pan Josef na každé směně od Ukrajince, který dělal stejnou práci, jen dostával peníze na ruku. Jak je to možné? Pan Josef byl zaměstnán a měl smlouvu. Ukrajinec pracoval načerno. Po součtu všech pro a proti na tom byl tuzemec ale lépe. finance.cz
  • Zveřejněno: 10.07.2019
  • Zaměstnanci by rádi kratší pracovní den. Firmy většinou nikoli

Pracovat kratší dobu za stejné peníze by chtělo 60 % lidí, kteří pracují na směny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Déhora. Více než každý třetí má však nejméně pochyby o tom, zda by zvládl stejné množství práce. Firmy se právě kvůli tomu krácení pracovní doby prozatím obvykle brání. iDNES.cz
  • Zveřejněno: 10.07.2019