Schodek 28,5 miliardy korun představuje finální účet loňského hospodaření vlády. Podle opozičních kritiků nejhorší za poslední čtyři roky, ale podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) naopak čtvrtý nejlepší za dvacet let. Podle člena bankovní rady ČNB a bývalého poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) Aleše Michla jde o investice s tím, že pokud ty meziročně vzrostly o 23 miliard, což se zhruba kryje se schodkem, který byl vykázán, pak je to v pořádku, uvedl v sobotu v pořadu Události, komentáře České televize.

Za zcela nekvalifikovanou, manipulativní a psanou bez základní znalosti faktů považuje Ministerstvo zemědělství (MZe) čtvrteční tiskovou zprávu Pirátské strany ke Strategii rozvoje Lesů ČR. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství je v této Strategii nastíněn reálný výhled na nejbližších 5 let, který vychází z odborných podkladů a faktů.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém novoročním projevu v České televizi vyzdvihl, že se České republice opravdu daří a její obyvatelé mohou být po právu hrdi. Premiér nevidí důvod ke skepticismu. V hrubých obrysech nastínil priority národního investičního plánu a vyzval lidi, aby si plán prohlédli a sami si řekli, co jim v něm schází. Není se čeho bát, vzkázal také lidem a popřál jim lásku a zdraví.