PENNY opět zvyšuje mzdy všem svým zaměstnancům. Od 1. března letošního roku se bezmála 7 000 zaměstnancům zvýší mzda v průměru o 7,5 %. Současně se mohou těšit z mimořádných odměn ve výši 4 % za první dva měsíce letošního roku. PENNY tak v letošním roce svým zaměstnancům vyplatí téměř 300 000 000 korun navíc.

Prudký nárůst cen potravin, vysoké ceny elektřiny a plynu, stále se zvyšující náklady zemědělců a potravinářů a nedostatek pracovníků v oboru. To jsou témata, o kterých dnes diskutovali s premiérem Petrem Fialou v sídle Úřadu vlády ČR v Praze zástupci zemědělců a potravinářů, kteří vyrábějí 80 procent domácích potravin.

Předseda ČSSD Michal Šmarda podpořil před druhým kolem prezidentské volby vládního kandidáta Petra Pavla, který byl zvolen prezidentem České republiky. Jak jeho krok hodnotíte z hlediska úlohy a postavení sociální demokracie v naší společnosti?

Mám-li zhodnotit podporu současného předsedy ČCSSD Michala Šmardy vládnímu kandidátovi na funkci prezidenta České republiky, musím se nejprve vrátit do doby, kdy tehdy velmi úspěšného předsedu ČSSD Miloše Zemana vystřídal Vladimír Špidla.

Jak hodnotíte prezidentské volby v souvislosti s rolí, jakou při ní sehrály obě opoziční strany, tj. hnutí ANO a Strana přímé demokracie (SPD), které se vyprofilovaly jako obhájkyně zájmů běžných občanů u nás?

Pokud jde o to, jakou roli sehrály hnutí ANO a SPD v letošních prezidentských volbách, musím říci, že jsem si jist tím, že hnutí ANO splnilo svoji úlohu, neboť jeho kandidát, předseda ANO Andrej Babiš ve svých předvolebních prohlášeních vždy zdůrazňoval, že právě hnutí ANO zastupuje zájmy běžných občanů. Zatímco v případě SPD, pod vedením jejího předsedy Tomio Okamury, postavením vlastního stranického kandidáta v prvním kole, tj. bývalého diplomata Jaroslava Bašty, tak se dá říci, že to předseda SPD celé překombinoval. Problém spočívá v tom, že do této role, kandidáta na funkci prezidenta, vybral člověka, o kterém věděl, že ho, jako osobnost, v očích veřejnosti nezastíní a neohrozí jeho další politickou kariéru.