Zemědělci, kteří v uplynulých týdnech protestovali v Praze, vyjádřili obavy, že by jim mohly úřady kvůli demonstrování znepříjemnit život. Podle zpravodajství české redakce amerického listu Epoch Times se tak údajně stalo u desítek farmářů, kteří se protestu zemědělců, který se konal 19. února 2024, zúčastnili. Podle listu, ale úřady ale takové obvinění odmítají. Epoch Times ČR

„Zazvonil zvonec a pohádkám o čisté elektromobilitě v EU je konec,“ pod tímto názvem vydal v české verzi amerického listu Epoch Times svůj komentář známý publicista Milan Smutný k rozhodnutí Evropského parlamentu, který na návrh Komise, č. března 2024 přijal usnesení, že elektromobil není automaticky klimaticky neutrální vůz.

Restrukturalizační plán hutní společnosti Liberty Ostrava označil předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo za zcela nepřijatelný. V podniku, který má zhruba 6000 zaměstnanců, by podle něj v souvislosti s poklesem výroby přišlo o práci 3000 lidí. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to Roman Ďurčo uvedl na síti X.

Agrární komora ČR, a jeho největší členská organizace Zemědělský svaz ČR, spolu s dalšími zemědělskými organizacemi uspořádaly ve čtvrtek 7. března 2024 protestní jízdu traktorů a další zemědělské techniky v Praze, a to na protest proti zemědělské politice současné vlády. Součástí tohoto protestu rozhořčených zemědělců byla i odpolední demonstrace tisíců zemědělců před Úřadem vlády ČR.

To, co se odehrává v ČMKOS je zřejmě jednou z etap rozpadu odborového hnutí v ČR.

Jen stručně - zjistilo se, že předseda ČMKOS Josef Středula, přestal platit odborové příspěvky a tak na konci listopadu již – podle odborových stanov - přestal být členem odborů.