Nové nařízení o volném toku neosobních údajů, které je součástí strategie pro jednotný digitální trh a nyní začalo platit v členských státech, umožňuje uchovávání a zpracovávání údajů v celé EU bez neodůvodněných omezení. Cílem pokynů je pomoci uživatelům – zejména malým a středním podnikům – porozumět vzájemnému vztahu mezi tímto novým předpisem a obecným nařízením o ochraně údajů (GDPR), zejména v případech, kdy se soubory údajů skládají jak z osobních, tak i z neosobních údajů.

Poslanecká sněmovna chce po ministerstvu práce a sociálních věcí a ministerstvu financí návrh na doplacení dvou miliard korun na sociální služby. Návrh mají předložit poslancům do pátku příštího týdne. Už v úterý by měla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) poslancům říci, kdy peníze krajům pošle. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválila Poslanecká sněmovna.

Otázka zvýšení platů ve státní a veřejné sféře v příštím roce, a to v souvislosti s projednáváním návrhu státního rozpočtu pro rok 2019, byla hlavním tématem jednání mimořádného jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity), které se dnes 27. května uskutečnilo na Úřadu vlády ČR.