Spotřebitelské ceny v České republice v září zpomalily meziroční růst na 3,2 procenta ze srpnových 3,3 procenta. Ceny tlačil nahoru zejména dražší alkohol a tabák a zdražily i některé potraviny jako uzeniny nebo cukr. Vyšší ceny byly také za vodné, stočné a elektřinu. Naopak opět klesly ceny za poštovní služby a telekomunikace. Z potravin byla levnější zelenina. Podle zpravodajství České televize o tom dnes informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků bude meziroční inflace dále klesat do konce roku, a to až pod tři procenta. Někteří také míní, že se v ní už výrazněji

Trendy současnosti ve firmách jsou práce z domova, sdílené kanceláře a odklon od pětidenní pracovní docházky. Podle deníku Právo se rovněž mění pojetí kanceláří, kdy velké firmy zmenšují jejich plochu. Zjistily, že lze fungovat, i když zaměstnanci kvůli omezení zdravotních rizik pracují z domova, a přitom ušetří za prostor.

Vláda směřuje k dalšímu plošnému omezení kontaktů, nechce ale vypínat celou ekonomiku jako při jarní vlně pandemie. Plán konzultuje i s epidemiology na úrovni EU, uvedla v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM) vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle člena Národní ekonomické rady vlády (NERV) Štěpána Jurajdy by levná kontrola šíření epidemie byla možná, kdyby vláda zostřila opatření už v září. Nejpozději měly být restrikce zavedeny po krajských volbách, řekl v pořadu.

Vyjádření předsedy vlády Andreje Babiše o tom, že stát už nemá peníze na případné kompenzace škod způsobených protiepidemickými opatřeními, jsou podle vicepremiéra, ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) zjednodušená. Do ekonomiky stát dosud nalil asi 200 miliard korun a další náhrady škod už tak nákladné nebudou. Vicepremiér Karel Havlíček to řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.