Mezinárodní den mléka připadá na čtvrté květnové úterý. Historie tohoto svátu se datuje už od roku 1957, kdy se ve švýcarském Interlakenu konala konference významných světových lékařů. Ti se sešli, aby mj. prodiskutovali význam mléka a jeho nezastupitelnou roli ve výživě.

Evropská komise přijala dne 20. května 2020 Sdělení Komise Evropskému parlamentu, Radě, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů

Strategie „od zemědělce ke spotřebiteli“ pro spravedlivé, zdravé a ekologické potravinové systémy

Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen. Zaměstnavatel by ale nesměl propustit víc než desetinu pracovníků a ve srovnání s březnem by nemohl snížit mzdy. Návrh zákona schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády ČR to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Předlohu musí ještě projednat Poslanecká sněmovna a Senát a také podepsat prezident.

Rada Hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartita se dnes nedokázala dohodnout na podobě odpuštění sociálních odvodů firmám. Podle návrhu ministerstva práce a sociální ch věcí by se tříměsíční prominutí pojistného mělo týkat malých podniků, podle zaměstnavatelů všech ohrožených firem. Odbory jsou naopak proti tomu, aby důchodovému systému vypadly příjmy. Po jednání tripartity to dnes - v přímém přenosu České televize - na tiskové konferenci prohlásil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň to charakterizoval tak, že v této záležitosti není absolutní shoda mezi členy vlády, ani mezi zaměstnavateli a odbory. Podle něho bude chystaný zákon s odpuštěním odvodů projednávat vláda.

Dne 19. května bylo přijato nařízení o dočasné podpoře na zmírnění rizik nezaměstnanosti v mimořádné situaci (SURE). Nástroj SURE může členským státům poskytnout výhodné půjčky až do výše 100 miliard eur na pomoc při financování vnitrostátních režimů zkrácené pracovní doby a podobných opatření, mimo jiné i ve prospěch osob samostatně výdělečně činných, a dále při financování podpory některých opatření souvisejících se zdravím, zejména na pracovišti, v reakci na krizi.