O změnách ve Strategickém plánu Společné zemědělské politiky (SZP) a kritické situaci v sektoru prasat jednal v pondělí 17. ledna 2022 ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) s eurokomisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským. Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství ČR pomoc chovatelům prasat byla i jedním z témat Rady pro zemědělství a rybářství, které se ministr účastnil poprvé krátce nástupu do funkce.

 

Rada hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartita se, poprvé od nástupu nové vlády ČR, vedené premiérem Petrem Fialou sešla v úterý 18- ledna 2022. Zástupci vlády ČR, zaměstnavatelů a odborů spolu jednali spolu jednali o epidemické situaci i o Zelené dohodě pro Evropu a klimatickém balíčku Fit for 55. Všichni účastníci tripartity se shodli na tom, že testování ve firmách funguje. Firmy vědí, jak mají postupovat, a testy jsou dostupné.

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 18. ledna 2022 sešli na prvním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce a současně prvním zasedání pod vedením premiéra České republiky Petra Fialy. Hlavními body jednání byly aktuální epidemiologická situace a problematika Zelené dohody pro Evropu.