Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů považují za nezbytné reagovat na Prohlášení Koalice soukromých lékařů a Sdruženi soukromých gynekologů ČR.

Obchodní řetězce už nebudou moci pořádat slevové akce na vybrané zboží, prohlásil v úterý prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Zabrání tomu podle něj novela zákona o významné tržní síle, kterou chystá ministerstvo zemědělství. Zatímco Prouza pro Aktuálně.cz uvedl, že si za tvrzením nadále stojí, ministerstvo ho označilo za lživé. Podle úřadu se novela zákazníků nedotkne.

Dnes, tj. 14. října 2019, byla v dopoledních hodinách na Úřadu vlády podepsána "Dohoda o společném postupu sociálních partnerů a vládní koalice při legislativním procesu k novele zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některých dalších souvisejících zákonů".

Uzavření této dohody předcházela shoda sociálních partnerů a vládní delegace RHSD ČR na záměru novelizovat zákoník práce, dosažená na 148. Plenární schůzi RHSD ČR dne 25. 3. 2019, která byla následně potvrzena na 150. Plenární schůzi RHSD ČR dne 16. 9. 2019.

Podepsání této dohody je možné pojmout jako historický akt, protože jde teprve o druhou dohodou obdobného významu za dobu existence Rady hospodářské a sociální dohody ČR.