• VIDEO: Kvůli digitalizaci zanikne až 53 procent pracovních míst, domnívá se Špidla

Reportáž ČT24 . Digitalizace a robotizace průmyslu vyvolá radikální změnu organizace práce, zanikne řada pracovních míst. Odhaduje se, že v ČR jich ubude až 53 procent. Na konferenci Směrem k práci 4.0 to v pondělí řekl ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla.

 

  • Zveřejněno: 20.06.2017

Malí a střední podnikatelé v Praze mohou od poloviny června žádat u Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) o bezúročné investiční úvěry a finanční příspěvky na financování svých projektů zaměřených na energetické úspory. ČMZRB dnes zveřejnila výzvu k programu ENERG, na něž Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyčlenilo 130 milionů korun.

Aby byl všichni spokojeni, je nutné strategicky uvažovat. Ne vždy je to však samozřejmost. Tam, kde však manažeři firem v tomto duchu pracují na zlepšení, se brzy lépe daří i zaměstnancům. Je pravdou, že někde na tom mají svůj výrazný podíl odborové organizace, které nutí k rámci kolektivního vyjednávání vedení firem k tomu, aby přemýšleli s ohledem na další okolnosti přispívající ke zlepšení pracovního klimatu.