Na trhu bude brzy nedostatek semolinových těstovin. Jejich cena půjde nahoru, a tak se lidé vrhnou na ty obyčejné, uvedla ve svém zpravodajství CNN Prima NEWS a zároveň konstatovala, že jakoby nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Průměrné tempo růstu cen v Evropské unii dosáhlo v srpnu 3,2 procenta v meziročním srovnání. Pouze v pěti zemích evropské sedmadvacítky se inflace držela pod dvěma procenty, což je cílová hranice Evropské centrální banky. Hned tři státy čelí pětiprocentnímu zdražování. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá z aktuálních dat Eurostatu.

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které na konci letošního června postihlo tornádo, dostanou v nejbližších dnech 80 procent peněz od ministerstva zemědělství jako úhradu škod. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) udělali na místě šetření, poputuje 627 milionů korun.

Na Masarykově nádraží v Praze proběhlo setkání Nadace Okřídlené kolo, která se zabývá železničním kulturním dědictvím, s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem, zástupci Správy železnic, Národního technického muzea nebo Českých drah. Cílem nadace je propojit železniční spolky, fanoušky nebo firmy do jedné platformy, která by řešila financování a zachování železničních vozidel.