Agrární komora (AK) ČR považuje za nezbytné vyjádřit se k příspěvku, který zveřejnil v pátek 30. července 2021 na sociální sítí Facebook prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) ČR Tomáš Prouza. V uvedeném příspěvku na Facebooku se Tomáš Prouza vyjadřuje k plánům na zavedení celoevropského systému značení potravin podle jejich nutriční hodnoty (tzv. Nutri-score), ke kterému má Agrární komora ČR stejně jako mnoho dalších evropských organizací zastupujících zemědělské prvovýrobce a zpracovatele potravin řadu výhrad. Podle názoru Agrární komory ČR ale prezident SOCR ČR Tomáš Prouza ve svém příspěvku uvádí informace, které AK ČR pokládá za zavádějící.

Všichni důchodci dostanou od příštího roku každý měsíc v průměru 758 korun navíc. Podle zpravodajství České televize poslanci schválili návrh, aby penze vzrostly o 300 korun nad zákonnou valorizaci. Navíc prošlo takzvané výchovné, takže kdo vychovával děti, dostane od roku 2023 k důchodu navíc 500 korun za každé. Sněmovna také schválila zvýšení příspěvků na péči.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zaštiťuje mnoho programů na podporu českých podnikatelů. Patří mezi ně zejména Česká kvalita, v jejímž rámci lze získat některou ze 23 značek garantujících, že daný výrobek nebo služba splňuje náročné standardy. O další podporu mohou nově usilovat také drobní venkovští podnikatelé. „Pro malé vesnické obchůdky máme připraveno až sto tisíc korun ročně,“ prohlásil pro televizi CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 7,8 procenta a proti tomu předchozímu se zvýšila o 0,6 procenta, vyplynulo z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). K nárůstu přispělo uvolnění restrikcí proti koronaviru, které výrazně zasáhly ekonomiku v loňském roce, a zejména pak zahraniční poptávka i zvýšená spotřeba domácností. Podle zpravodajství České televize analytici však čekali výraznější růst, druhý kvartál je pro ně tak zklamáním.

Automobilový průmysl prochází transformací a vlastní zásoby lithia pro výrobu baterií do elektromobilů představují velkou příležitost, věří viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Vznik továrny na výrobu baterií podle něj nevylučuje, že využití strategické suroviny v tuzemsku bude mít i přidanou hodnotu, řekl ve středu večer v Událostech, komentářích České televize.