Nanoroušky či nanorespirátory si nejčastěji pořizují lidé, kteří spadají do rizikové skupiny ohrožených nemocí covid-19. Logicky, jsou ohrožení, mají tedy větší snahu se před pandemií chránit. Do této skupiny spadají lidé s onkologickými obtížemi, lidé se sníženou imunitou, lidé s chronickými onemocněními dýchacího systému. Ti si v dobré víře zakoupí za těžké peníze nanoroušky a přitom se jim dostane na ochranu vlastně jen obyčejný hadr. Asociace nanotechnologického průmyslu ČR si vzala na porovnání šest na našem trhu nabízených nanoroušek. Tři z nich neviděly nanotechnologie ani z projíždějícího vlaku.

Na vyplacení třináctých platů a mimořádných odměn bude mít letos peníze výrazně méně zaměstnavatelů než v minulých letech. Podle zpravodajství České televize analýza Hospodářské komory ČR ukázala, že vyplatit odměny plánovala třetina firem. Šetření ale proběhlo těsně před podzimní vlnou koronaviru, skutečný počet tak bude zřejmě ještě nižší. Loni se odměn dočkalo 60 procent zaměstnanců soukromého sektoru.

Poslanci by se měli na začínající prosincové schůzi Poslanecké sněmovny zabývat předlohami, které jim vrátil Senát. V rámci novely o zavedení paušální daně pro živnostníky už souhlasili se zvýšením příjmů pro kraje a obce. Senátoři navrhli upravit rozpočtové určení daní tak, aby obce a kraje měly nárok na příslušný podíl z celého celostátního hrubého výnosu daně z příjmů fyzických osob, nikoli jen z 60 procent záloh na tuto daň. Pozměňovací návrh podpořila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), novelu teď k podpisu dostane prezident ČR Miloš Zeman.

„Budoucnost evropského zemědělství 2020“ – pod tímto názvem uspořádala před několika dny v Praze skupina poslanců Identita a demokracie v Evropském parlamentu mezinárodní konferenci, jejímž hlavním posláním bylo hovořit a diskutovat o tom, promítnou principy nedávno přijaté Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) do činnosti Evropské unie (EU)v příštích několika letech a zejména do zformování nové Společné zemědělské politiky EU na léta 2021-2027.