Od února začne zaměstnancům chodit na účet vyšší výplata, přestože se jejich hrubá mzda nezmění. Podle serveru Novinky.cz je důvodem této změny zrušení superhrubé mzdy a výpočet daně z příjmu pouze z hrubé mzdy a současné zvýšení slevy na poplatníka. Většině lidí tak z výplaty za leden zůstane navíc tisíc až tři tisíce korun, vysokopříjmovým pak ještě víc.

ROZHOVOR „Opoziční strany, kromě SPD, jako jeden muž, vyslaly svůj promyšlený politický vzkaz všem: „Český sedláku, drž hubu a krok, nemáš pro nás cenu!“ uvedl v rozhovoru soukromý zemědělec a předseda Okresní agrární komory Chrudim Jaroslav Kopista. Řeč byla o Sněmovnou schválené novele zákona o potravinách.
ROZHOVOR „Celé je to mystifikace. Drahé české potraviny? Nesmysly poslanců a řetězců. Jde do tuhého. Vyhraje zahraniční kapitál nebo pravda? Vrátíme se o pár století zpět a opět upálíme ty, kteří mluví pravdu?“ Ptá se odbornice na zemědělství a členka EHSV Jarmila Dubravská.

Trh s bydlením na rozdíl od celé řady dalších oblastí ekonomiky pandemi moc nepoznamenala. Poptávka po bydlení zůstala loni obrovská, což se odrazilo i v rekordním objemu nově poskytnutých hypoték i v pokračujícím silném růstu cen bytů. Česká republika se v rámci EU dokonce drží na předních místech. Podle zpravodajství České televize průzkum Eurostatu ukazuje, že stále velká část Čechů žije jako „sardinky“, byť tento podíl klesá, a to navzdory rostoucí ceně. V uvedené zprávě jsou zveřejněny pohledy ekonomů i developerů, jakým směrem se bude v dohledné době bydlení v České republice měnit a jaké jsou aktuální trendy.

  • Mimořádná plenární schůze RHSD ČR k problematice zajištění výstavby jaderných zdrojů v ČR.

Dne 27. ledna 2021 se bude konat mimořádná plenární schůze RHSD ČR k problematice zajištění výstavby jaderných zdrojů v ČR.
  • Zveřejněno: 23.01.2021