Komise dne 15.1.2019 zahájila diskusi o reformě rozhodovacího procesu v oblastech daňové politiky EU, které v současnosti vyžadují jednomyslnou shodu členských států. Této jednomyslnosti nelze v případě zásadních daňových iniciativ často dosáhnout. Současná situace může vést k nákladným průtahům a neoptimálním politikám.

Dne 10. ledna 2019 proběhlo kolektivní vyjednávání o kolektivní smlouvě na rok 2019, kterou uzavírá Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR a Odborový svaz obchodu s vedením obchodního řetězce Penny Market s.r.o.

Dojednáno bylo pro rok 2019 navýšení platů jak pokladních na prodejnách, tak zaměstnanců v logistických centrech v průměru o 3000 Kč. Kromě toho byla také navýšena hodnota stravenky a částka, kterou na stravování zaměstnancům přispívá zaměstnavatel.

Členství naší země v EU je obrovská příležitost, kterou však Češi nedokáží plně využít, protože nemají jasnou strategii a jednoduše nevědí jak na to. V rozhovoru pro INFO.CZ o tom mluví šéfka České podnikatelské reprezentace při EU Alena Mastantuono. Jak se na EU dívají čeští podnikatelé? Co je nejvíce trápí? Jak vlastně probíhá prosazování jejich zájmů přímo v srdci unijních institucí – v Bruselu? A proč se to ne vždy daří? I o tom byl rozhovor.

Předseda vlády ČR a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v pořadu Partie, který vysílá TV Prima v neděli před polednem, prohlásil, že polovina částky z plánovaného 15procentního navýšená platů učitelů v roce 2020 by měla jít do tarifů a druhá polovina na odměny. Odůvodnil to tím, že tímto způsobem se dají vyšší kompetence ředitelům jednotlivých škol.