Dnešním dnem, tj. v úterý 7. dubna 2020, začíná příjem žádostí o dotace z 9. kola Programu rozvoje venkova (PRV) a 17. výzvy Operačního programu Rybářství (OP Rybářství). Žadatelé mohou z PRV získat podporu na vzdělávací a informační akce, z OP Rybářství na investice do akvakultury nebo na nákup rybochovných zařízení.

Nemocnicím v Evropské unii v důsledku omezení v obchodu a vytváření nadměrných zásob v členských zemích hrozí nedostatek léků pro pacienty trpící nemocí covid-19. S odvoláním na unijní činitele a zástupce farmaceutického průmyslu to dnes napsala agentura Reuters. Evropská komise údajně v tomto směru zkoumá legálnost kroků několika zemí včetně Slovenska.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v přímém přenosu české televize požádal Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o měsíc do pondělí 11. května v souladu s usnesením vlády. Podmínky pro jeho vyhlášení podle ministerského předsedy trvají a nouzový stav je v zájmu každého obyvatele.
Evropská komise uvolnila jednu miliardu eur z Evropského fondu pro strategické investice (EFSI), která bude sloužit jako záruka pro Evropský investiční fond (EIF), součást skupiny Evropské investiční banky. Ten tak bude moci vydat zvláštní záruky, jimiž motivuje banky a jiné půjčovatele k tomu, aby poskytli likviditu alespoň 100 000 evropských malých a středních podniků a malých společností se střední tržní kapitalizací, na které dolehly ekonomické dopady koronavirové pandemie.