Stát by mohl stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech financovat zcela sám. Podle zpravodajství České televize je to varianta pro případ, že by zapojení energetické firmy ČEZ do financování bylo příliš drahé, uvedl ve středu vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) po jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity. Podle něho by to mohlo snížit výkupní ceny energie. Podle původních plánů se stát měl podílet 70 procenty, zbylých 30 procent pak měl zaplatit ČEZ. Zástupci tripartity žádají po vládě rychlý tendr k Dukovanům bez redukce počtu uchazečů.

Agrární komora České republiky dnes vydala svoji tiskovou zprávu o výskytu ptačí chřipky na území České republiky. Zároveň v ní uvedla, že společně s Českomoravskou drůbežářskou unií, pečlivě sleduje aktuální situaci vyvolanou výskytem ptačí chřipky na území České republiky, která je lokalizována v oblasti Jižních Čech. Přičemž konstatovala, že nových ohnisek stále přibývá, a to jak u volně žijících ptáků, tak i v drobnochovech.

Kdo čekal, že koronavirová krize povede k propadu cen osobních vozů, zmýlil se, jak uvádí to ve své zpravodajství televize CNN Prima NEWS. Podle ní, přestože se jich loni prodalo meziročně podstatně méně, šlo spíše o odklad nákupů do letošního roku než o propad poptávky způsobený poklesem kupní síly obyvatelstva. Nedostatek důležitých dílů navíc vede k omezení nabídky a výsledkem je zdražení nových a částečně i ojetých automobilů.