Výroba elektřiny je doménou velkých energetických společností. V Evropě však přibývá lidí, kteří nechtějí být pouhými spotřebiteli energie, ale chtějí se zapojit i do její výroby, distribuce či ukládání. Instalace solárního panelu na střechu přitom není jedinou možností, jak se do procesu zapojit.
Návrh státního rozpočtu na příští rok počítá s deficitem 320 miliard korun, zvyšováním důchodů a platů učitelů i dalšími výdaji na zdravotnictví. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky Pavla Kysilky je nyní velmi obtížné odhadovat další vývoj, protože druhá vlna opatření má výrazný utlumující efekt. Na druhou stranu ekonomika má obrovskou schopnost regenerace, připouští.

Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci třetího čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 1,6 procenta na 66 697 korun za metr čtvereční. Nájemné kleslo v průměru o 0,8 procenta na 245 korun za metr čtvereční měsíčně. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z údajů společnosti Bezrealitky.

Prodeje starších bytů v Česku ve třetím čtvrtletí u společnosti Bezrealitky meziročně klesly o třináct procent, naopak počet pronajatých bytů vzrostl více než o třetinu. Konkrétně v Praze prodeje klesly o patnáct procent, počet pronajatých bytů se zvýšil o polovinu.

Premiér Andrej Babiš slíbil, že bonusy z jarní vlny pandemie koronaviru dostanou zdravotníci v říjnové výplatě v listopadu. Odbory jsou za to rády. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČKMOS) Josef Středula uvedl, že ho mrzí, že trvalo tak dlouho, než lékaři, zdravotní sestry a další personál slíbené odměny dostanou. Uvedla to dnes ve svém zpravodajství televize CNN Prima NEWS.

Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení superhrubé mzdy by podle vicepremiéra a předkladatele konkurenčního návrhu Jana Hamáčka (ČSSD) ohrozil státní rozpočet. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi dal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček najevo, že svoji variantu zrušení superhrubé mzdy a jejího nahrazení dvěma pásmy zdanění považuje za rozpočtově odpovědnější. To, že dva nejvyšší vládní představitelé předložili dva různé návrhy, je podle něj důsledkem toho, že se na nejlepší podobě neshodli.

Více než čtvrtina českých domácností hodnotí svoji ekonomickou situaci jako horší než před rozšířením pandemie covidu-19 do České republiky. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Zároveň čtyři pětiny dotázaných uvedly, že dodržují vládní nařízení, ostatní je dodržují zčásti kromě procenta dotázaných, kteří je zcela ignorují.