Josef Středula je znovu předsedou Českomoravské konfederace oborových svazů (ČMKOS). Do této funkce se, podle zpravodajství České televize, vrátil po třítýdenní přestávce, kdy musel skončit ve vedení této odborové centrály, a to kvůli neplacení členských příspěvků. Delegáti mimořádného sněmu ČMKOS ho, tedy, opětovně zvolili do funkce předsedy odborové centrály.

Naštvaní čeští zemědělci chtějí přitvrdit. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS jim vadí, že vláda nehájí jejich zájmy. Načež televizní stanice uvedla, že například ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) si sám naběhl. To, když prokazatelně mlžil, a zemědělcům neříkal pravdu.

Většina tuzemských firem propustila alespoň část lidí, s nimiž měla uzavřenou dohodu o provedení práce. Podle zpravodajství České televize na vině jsou, podle průzkumu Hospodářské komory ČR, hlavně vyšší náklady, v některých případech jde až o 32 procent. Potom také administrativa i nejasnosti v dalším fungování. Úpravy v systému chce nyní projednat Poslanecká sněmovna.

  • Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru

Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru dnes 21.3.2024.
  • Zveřejněno: 21.03.2024