Vedení dopravního podniku v Brně nabízí zaměstnancům letos růst mezd o tři procenta. Odboráři původně požadovali nárůst o 12 procent, následně ale slevili na devět. Obě strany tak stále hledají kompromisní řešení a v jednání o nové kolektivní smlouvě budou pokračovat začátkem března. Platnost současné vyprší na konci dubna. Uvedla to včera Česká televize ve svém zpravodajství.

Zástupci Evropské komise, Rady i Evropského parlamentu se 13. 2. v pozdních večerních hodinách shodli na znění směrnice o autorských právech na Jednotném digitálním trhu. Dohodu bude nyní muset ještě potvrdit Rada a následně také Evropský parlament.

Aktuální dění v Evropském parlamentu v souvislosti s připravovaným zákazem dvojí kvality potravin, dále výsledky mezinárodní studie o tom, že konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých a několik užitečných informací v oblasti testování potravin – to byly hlavní body úterní tiskové konference Potravinářské komory ČR.

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) intenzivně věnuje kontrolám této komodity v obchodní síti i v provozovnách společného stravování (restaurace, bistra), kde mimo jiné ověřuje zejména pravdivost deklarovaných údajů o původu masa i korektní způsob uvádění informací pro spotřebitele.

  • Bohumír Dufek a Jan Wiesner dne 10.2.2019 v pořadu Rozhovory, komentáře Českého rozhlasu Plus

Pořad Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře si můžete přehrát na webové stránce Radiožurnálu (Diskuze začíná v 12:10).
  • Zveřejněno: 11.02.2019