Kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2019, kterou uzavřel Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů je Sdělením Ministerstva práce a sociálních věcí č. 162 ze dne 21. června 2019 závazná i pro další zaměstnavatele s převažující činností v odvětví označeném kódy klasifikace ekonomických činností CZ-NACE Úroveň 1, kód A - Zemědělství, lesnictví, rybářství.
  • Nechceme, aby cizinci brali víc, říká průzkum. Jako pracovníci ale nevadí

Přes tři čtvrtiny Čechů nechtějí, aby pracovníci z Ukrajiny měli u nás vládní zaměstnanecké výhody, tedy aby byli zvýhodňováni vyšší zaručenou mzdou. Uvádí to průzkum agentury STEM/MARK. Zahraniční pracovníci nám ale nevadí. iDNES.cz
  • Zveřejněno: 05.08.2019

Příští rok musí ČEZ získat povolení k dalšímu provozu obou bloků jaderné elektrárny Temelín. Povolení je na dobu neurčitou. Temelín by měl být v provozu minimálně do roku 2060, uvedl generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček po návštěvě Temelína řekl, že bezpečnostní opatření v Temelíně jsou na stoprocentní úrovni. V pátek to uvedla ve svém zpravodajství Česká televize.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) pošle ještě letos do zdravotnictví dvě miliardy korun navíc, v příštím roce přidá další tři miliardy. Peníze mají zaplatit více péče, dražší léky nebo podpořit péči domácí. Největší pojišťovna rozpustí část rezerv, které rostou díky dobré ekonomické situaci země a vyšším odvodům, podle zpravodajství České televize to ve čtvrtek oznámil ředitel VZP Zdeněk Kabátek.