Nejzazší termín pro odevzdání daňového přiznání připadá letos na pondělí 1. dubna. Týká se těch, kteří nevyužívají služeb daňového poradce. Podnikatelé s daňovým poradcem pak mají lhůtu o tři měsíce prodlouženou a přiznání musí odevzdat do pondělí 1. července. Do 1. dubna ale musí příslušnému finančnímu úřadu tuto skutečnost doložit. 

V nedělním pořadu České televize „Otázky Václava Moravce“ vystoupili ministryně financí Alena Schillerová a bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Ačkoliv hlavním bodem programu jejich vystoupení byla otázka zrušení platby zdravotního pojištění ze strany státu (informujeme v jiné zprávě), tak se posléze debata stočila k návrhu na zrušení superhrubé mzdy, což v současné době navrhuje jak premiér Andrej Babiš, tak i ministryně financí Alena Schillerová.

Živnostníci s příjmem nad milion ročně mají v připravované velké daňové reformě, která by mohla vstoupit v platnost už od roku 2021, platit vyšší odvody než dosud. Lepší podmínky naopak čekají na ostatní živnostníky, stejně jako na zaměstnance. O tom a také o rozpočtu 2018 i výhledu na rok 2019 diskutovali v pořadu České televize „Otázky Václava Moravce“ ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Od 1. 7. 2018 jsou občanům ČR plošně vydávány občanské průkazy se strojově čitelnými údaji a kontaktním elektronickým čipem.
Polské kuřecí maso ze šarže s bakterií salmonely se z lounské firmy dostalo asi do 16 provozoven, převážně do jídelen. Firma nyní ve spolupráci s veterináři situaci monitoruje a maso od zákazníků stahuje zpět, řekl Petr Novotný, majitel firmy Gastroplus Louny, v jejímž velkoobchodním skladu veterináři salmonelu objevili, uvedla dnes, v pátek, ve svém zpravodajství Česká televize.