Průměrná mzda v České republice v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostla o 6,9 procenta na 33.840 korun. Reálně po zohlednění růstu spotřebitelských cen se měsíční výdělek zvýšil o 4,7 procenta. Za celý rok 2018 pak stoupla průměrná mzda meziročně o 8,1 procenta na .885 korun, reálně to byl nárůst o 5,9 procenta. Podle zpravodajství České televize o tom dnes, v pátek, informoval Český statistický úřad. Zatímco vývoj za celý rok odpovídá očekávání analytiků, poslední čtvrtletí je dost zklamalo.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) začalo připravovat návrh na navýšení platů ve veřejném sektoru. Zvednout by se měly od ledna 2020. Na VIII. sjezdu Odborového svazu státních orgánů a organizaci (OS SOO), který byl dnes zahájen v Praze, to – podle zpravodajství České televize - prohlásila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Odhadovaná hodnota produkce tuzemského zemědělství v roce 2018 meziročně rostla. Zisk zemědělců ale v souvislosti s rychlejším růstem cen vstupů zaznamenal meziroční propad o 20 %. Ziskovost v letech 2016 a 2017 přitom patřila k rekordním.

Odejít do důchodu ještě několik let předtím, než dosáhnete důchodového věku, možné je. Musíte ale splnit zákonem dané podmínky. Zároveň počítejte s tím, že tzv. předčasný starobní důchod vám bude výrazně krácen.
Česká republika neustoupí od mimořádných kontrol polského hovězího masa nejméně do jednání obou stran se zástupcem Evropské komise, které se uskuteční 18. března v Bruselu. Podle zpravodajství České televize o tom informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) po středečním jednání s eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem. Evropská komise přitom na Prahu už minulý týden naléhala, aby kontroly zrušila. Česká strana to odmítla.