Dnes 20.8.2019 se uskutečnilo jednání s vedením obchodního řetězce Billa k navýšení mezd zaměstnanců této obchodní společnosti. Odborové organizace působící v tomto obchodním řetězci předložily vedení společnosti Billa návrh na navýšení mezd s cílem zlepšit mzdové podmínky zaměstnanců a dostat úroveň mezd vyplácených v této obchodní společnosti na  podstatně vyšší úroveň, aby společnost Billa byla větší konkurencí pro další obchodní řetězce působící v České republice.
Rovných sto dní je ministr dopravy Vladimír Kremlík ve funkci, na tiskové konferenci 16.8.2019 bilancoval své působení v úřadu a mimo jiné se věnoval i železnici. Prioritou je pro něj bezpečnost na železnici, následky nehod na železničních přejezdech jsou totiž dost často fatální – i proto ministr apeloval na generálního ředitele SŽDC Bc. Jiřího Svobodu, aby SŽDC výrazně pokročila se zabezpečením železničních přejezdů závorami.

Nejširší nabídku většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu, a mnoho dalšího nabízí mezinárodní agrosalon ZEMĚ ŽIVITELKA, který se koná ve dnech 22. až 27. srpna 2019 v Českých Budějovicích.

Rada seniorů ČR a Sdružení nájemníků ČR (SON) žádají změnu dávek na bydlení tak, aby více zohledňovaly výši nájmů v jednotlivých místech republiky. Obě organizace poukazují na to, že lidé důchodového věku často nezvládají ani s příspěvkem od státu rostoucí nájemné ve městech platit a zbývá jim na život jen malá částka. Uvedla to ve svém zpravodajství Česká televize na základě čtvrteční tiskové konference obou organizací.

Sklizeň základních obilovin bude letos o osm procent vyšší než loni, stoupne na 6,988 milionu tun. Vyplývá to z odhadu, který 13. srpna zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Úroda řepky by měla naopak meziročně klesnout o 15,3 procenta na 1,194 milionu tun. Prvotní odhad před měsícem byl optimističtější, předpokládal růst sklizně obilí o 8,5 procenta a u řepky pokles o 12,2 procenta.