Více než deset let čekali klienti a poskytovatelé sociálních služeb na změny v zákoně.  Vláda přijala novelu, která pomůže upravit současný systém tak, aby byl přehlednější, jednodušší a odpovídal skutečným potřebám lidí a všech subjektů zúčastněných při poskytování sociálních služeb. Účinnost zákona je plánovaná od 1. ledna 2018.

Předvolební kampaně v Evropě vrcholí. Některé sice již skončily a zdá se, že vyhrál zdravý rozum. Dvoje největší volby nás ještě čekají, a to ve Francii a Německu. Kandidáti napříč politickým spektrem slibují nesplnitelné a oprašují témata, která se v minulosti osvědčila. Jedním z nich je strašení „polským instalatérem“, který bere místním práci. Nad tím, jestli tomu tak skutečně je, se již nikdo nezamýšlí.

Pro rodiče samoživitele to je v posledních dnech hned několik dobrých zpráv. Ve středu schválila vláda, že by snad mohli dostávat takzvané zálohované výživné od státu. Ten by pak dlužné částky od neplatičů alimentů vymáhal. Zda se však podaří zákon uvést po řadě vždy nakonec planých pokusů z minulých let do úspěšného finále, jisté není. Průlomem se jeví i návrh rezortu spravedlnosti, že by tito neplatiči nebyli kriminalizováni.

Odbory protest plánují jako celorepublikovou akci, a to v čase od 00:00 do 24:00.

Zda se ke stávce připojí řidiči ve všech krajích, bude podle předsedy OSD Luboše Pomajbíka záležet na zaměstnancích. „My je vyzýváme, aby se aktivně zúčastnili stávky, na druhou stranu do stávky nemůžeme nikoho nutit. Samozřejmě že budeme bedlivě sledovat, aby někdo stávku někomu nezakazoval, nebo někomu nevyhrožoval, pokud se stávky bude chtít zúčastnit," uvedl ve středu šéf dopravních odborů.