• B. Dufek, předseda ASO vystoupí v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou ve čtvrtek 21.2.2019

Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů ČR vystoupí v pořadu "Máte slovo s M. Jílkovou" na ČT 1, ve čtvrtek 21.2.2019, na téma jak ušetřit na stáří.
  • Zveřejněno: 19.02.2019

Vládní koalice uvažuje o zavedení nové digitální daně. Tu by podle plánu ministerstva financí mohly nově platit velké internetové korporace poskytující digitální služby – tedy Google, Apple, Facebook nebo Amazon. Vláda se chce inspirovat v Rakousku, které oznámilo zavedení nové daně koncem loňského roku. Podle víkendového zpravodajství České televize firmy tam mají platit tři procenta příjmů z částky, kterou utrží z internetové reklamy.

Vedení dopravního podniku v Brně nabízí zaměstnancům letos růst mezd o tři procenta. Odboráři původně požadovali nárůst o 12 procent, následně ale slevili na devět. Obě strany tak stále hledají kompromisní řešení a v jednání o nové kolektivní smlouvě budou pokračovat začátkem března. Platnost současné vyprší na konci dubna. Uvedla to včera Česká televize ve svém zpravodajství.

Zástupci Evropské komise, Rady i Evropského parlamentu se 13. 2. v pozdních večerních hodinách shodli na znění směrnice o autorských právech na Jednotném digitálním trhu. Dohodu bude nyní muset ještě potvrdit Rada a následně také Evropský parlament.

Aktuální dění v Evropském parlamentu v souvislosti s připravovaným zákazem dvojí kvality potravin, dále výsledky mezinárodní studie o tom, že konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých a několik užitečných informací v oblasti testování potravin – to byly hlavní body úterní tiskové konference Potravinářské komory ČR.