• Zveřejněno: 27.12.2018
  • Autor: (li)

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo v souvislosti s přípravami na vystoupení Spojeného království z Evropské unie přehledného průvodce. Podnikatele formou interaktivního dotazníku seznámí s možnými dopady na jejich podnikání a opatřeními, která by bylo vhodné učinit. Brexit se totiž může dotknout mnoha z nich, i když to na první pohled nemusí být zřejmé.

Brexit může výrazně zkomplikovat aktivity českých podniků obchodujících se společnostmi ve Spojeném království. Je proto třeba, aby podnikatelé provedli včas příslušná ekonomická a administrativní opatření a negativní dopady tak byly co možná nejmenší. V tom jim pomůže i tento praktický průvodce, který je dostupný na www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/brexit/

Průvodce rozšiřuje portfolio služeb, které MPO poskytuje podnikatelům v souvislosti s přípravami na vystoupení Spojeného království z EU. Ministerstvo mimo jiné vydává pravidelný souhrn aktualit z Evropské unie.

Pro podporu exportérů zřídilo MPO tzv. Zelenou linku pro export. Pracovníci Zelené linky jsou na čísle 800 133 331 připraveni odpovídat i na dotazy týkající se brexitu.