• Zveřejněno: 19.06.2024

Lesnicko-dřevařská komora ČR zahájila celostátní komunikační kampaň s názvem „Hospodaříme s odpovědností“. Její součástí budou diskusní setkání lesníků a dřevařů s občany, starosty a zastupiteli, a spuštění stejnojmenného komunikačního webu a sociálních sítí. Projekt vznikl ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p., Vojenskými lesy a statky, s. p. a společností DYAS. Jeho snahou je zlepšit komunikaci lesníků a dřevařů s veřejností a zástupci samospráv.

„Chceme v neposlední řadě také vyvracet mýty a dezinformace, které cíleně šíří některé skupiny a organizace ve snaze prosadit své vlastní zájmy na úkor přírody i lidí, kteří v ní žijí, rekreují se, sportují i podnikají,“ říká Jan Václavík, předseda Lesnicko – dřevařské komory ČR. „Zneužívají přitom citlivosti veřejnosti k zeleným tématům a šíří odborně nepodložená, mediálně atraktivní, zkratkovitá řešení, jejichž důsledkem by nakonec bylo podstatné zhoršení péče o přírodu a krajinu stejně jako závažné negativní dopady na běžný život občanů,“ dodal.

Kampaň startuje tento týden 20. června setkáním v oblasti Ždánického lesa, na Obecním úřadu Dambořice, 26. června v obřadní síni Městského úřadu v Bučovicích a 27. června v kavárně Kulturního domu ve Ždánicích. Všechna společná setkání lesníků s veřejností začínají v 16.30 hod.

Bližší informace ke spuštěné kampani naleznete na webové stránce: hospodarimesodpovednosti.cz.

  • Zdroj: Lesnicko-dřevařská komora ČR, Agrární komora ČR