MINIMÁLNÍ A ZARUČENÁ MZDA 2019
Kolik dostanete, když přijdete o práci. Podpora v nezaměstnanosti 2024
Liberecký kraj je regionem, který se proslavil například sklářstvím nebo výrobou šperků na Jablonecku, a i na tato odvětví měla velký dopad současná koronavirová krize. Například výrobci bižuterie zatím ale ve velkém propouštět nemuseli, hlavně díky velkým zahraničním e-shopům. Ke kraji ale neodmyslitelně patří také automobilový průmysl nebo cestovní ruch, a ten už byl poznamenaný významněji. Proto se Česká televize v pátek věnoval ekonomickým dopadům pandemie koronaviru v Libereckém kraji.
Coliving neboli spolubydlení, někdy také nazývané komunitní bydlení, nabývá v současné době stále většího významu. Podle zpravodajství Mladé fronty DNES se to ukazuje jako ideální forma bydlení pro ty, kteří chtějí pružně reagovat na nepředvídatelné situace a vyhnout se pasti vysokých cen nemovitostí. I když colivingové projekty primárně vyhledávají lidé ve věku od 24 do 39 let, postupně se tento trend začíná prosazovat i mezi dalšími věkovými kategoriemi.
Díky covidové epidemii se v české ekonomice zvrátil dosavadní trend, který začal po roce 1989. Vklady firem v bankách tak loni v červenci byly poprvé vyšší než čerpané úvěry. A potvrzují to i poslední známé údaje z letošního února. Převis činil 107 miliard korun. Podle zpravodajství České televize analytici upozorňují, že tato vyčkávací taktika mnohých firem je vzhledem k situaci na trhu pochopitelná, ale s přihlédnutím ke konkurenci by neměla trvat příliš dlouho.
Koncem března se uskutečnila online konference pořádaná visegrádským fondem na téma Zelená dohoda (Green Deal) pro Evropu. Zúčastnil se jí i prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, který ji posléze v mediálním prostoru zhodnotil. Podle něho americké ministerstvo zemědělství zde prezentovalo závěry své vlastní dopadové studie přijetí dohody v sektoru zemědělství. A je důležité připomenout, že Evropská komise, přestože k tomu byla členskými státy několikrát vyzvána, dopadovou studii odmítá.