Nadnárodní podniky by měly od roku 2023 podléhat minimální daňové sazbě ve výši 15 procent. Podle zpravodajství České televize to oznámila v pátek Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Dodala, že domluvené změny mezinárodního daňového systému odsouhlasilo 136 zemí a jurisdikcí, jež vytvářejí více než 90 procent globálního hrubého domácího produktu. Státníci hovoří o historickém okamžiku.

Agrární komora ČR, Zemědělský svaz ČR a Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků, které zastupují většinu zemědělských prvovýrobců v Česku, se obrátily na obchodní řetězce s žádostí o jednání. Chtěly společně hledat cestu, jak zajistit českým spotřebitelům české potraviny, které jsou kvalitní, za dostupné ceny a kamiony je nepřevážejí na dlouhé vzdálenosti. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, který zastupuje obchodní řetězce, a na který některé řetězce odkazovaly, tuto nabídku odmítl.

Dne 4.10.2021 podepsaly odborové svazy a Asociace samostatných odborů s předsedou vlády ČR novou Kolektivní dohodu vyššího stupně (KDVD), která se vztahuje na státní zaměstnance ve služebním poměru vykonávající ve služebních úřadech státní službu dle zákona o státní službě. Tato KDVS nabývá účinnosti dnem 1. 1. 2022. Do této doby stále platí stávající KDVS včetně jejího dodatku.

Poslanec vládního hnutí ANO Milan Feranec v televizním pořadu CNN Prima NEWS prohlásil, že Česká republika by se mělo vrátit k debatě o povinných kvótách na české potraviny. Návrh, který prosazovala hlavně SPD, neprošel letos v dubnu. V televizním pořadu s ním nesouhlasil ekonomický expert koalice Trikolóra–Svobodní–Soukromníci (TSS) Miroslav Ševčík z VŠE Praha. Názor Ferance se nezdál ani hlavní ekonomce Raiffeisenbank Heleně Horské, která označila kvóty za krok o několik tisíciletí zpět.