Snaha o udržení životního prostředí na planetě je správná. Jen zbožné přání, zvané „Zelená dohoda pro Evropu“, předpokládající masivní zavedení technologií dosud ve stavu zrodu, s rozpočtem, převyšujícím současný rozpočet EU, je spíše cestou, jak zlikvidovat členské státy po ekonomické stránce s diskutabilními přínosy pro zlepšení životního prostředí.
 
Čeští zemědělci znovu kritizují obchodní dohodu mezi EU a tzv. Mercosurem, tedy obchodním blokem čtyř latinskoamerických zemí – Brazílií, Argentinou, Uruguayí a Paraguayí (Mercado Comun del Sur). Dohoda podle zemědělců sice pomůže vývozu automobilů, poškodí ale zemědělskou a potravinářskou produkci v Evropě, potažmo v České republice.
Po dlouhých sporech o její vedení a obsah se instituce Evropské unie shodly na podobě Konference o budoucnosti Evropy, tedy veřejné debaty, která má spoluurčit budoucí směřování evropského bloku. Konference po ročním odkladu způsobeným pandemií a zmíněnými spory začne letos v květnu a oproti původnímu plánu nepočítá s reformou evropských voleb a změnou unijního primárního práva.

Vývoj pandemie a dubnová makroekonomická predikce ministerstva financí rozhodnou o případném navýšení schodku státního rozpočtu, který pro letošek zatím činí 500 miliard korun. „Na jaře všechno propočítáme a uvidíme. Novelu bych předložila tak, aby ji sněmovna schválila ještě před prázdninami,“ prohlásila ve svém rozhovoru pro ekonomický magazín E15 ministryně fianncí Alena Schillerová (ANO). Do říjnových voleb chce jít se slibem snížení odvodů pro zaměstnavatele. Na druhou stranu ale připouští, že se v příštích letech opět zvednou daně pro zaměstnance.