Pokud jde o sondu statistického úřadu do sektoru zemědělství, dá se jen velmi stručně konstatovat, že se za první čtvrtletí podařilo zvýšit meziročně produkci masa o necelé procento, výkupní ceny až na skot klesly a více se propadly  u prasat a hlavně mléka, jehož nákup se přesto zvýšil.

V minulých dnech schválila vláda  strategii hospodaření v tomto rezortu  do roku 2030. Co vše s tím souvisí, o tom již v rozhovoru s ministrem zemědělství Mariánem Jurečkou.

  • Zaměstnanost v EU se mírně zvýšila

Zaměstnanost v Evropské unii i v eurozóně se v letošních prvních třech měsících zvýšila oproti předešlému čtvrtletí shodně o 0,3 procenta. Největší nárůst ze států osmadvacítky zaznamenala Česká republika. Oproti předchozímu kvartálu se zde zaměstnanost zvýšila o 1,5 procenta. Eurostat

 

  • Zveřejněno: 18.06.2016

Odboráři v kolínské automobilce TPCA vyhlásili stávkovou pohotovost. Kolektivní vyjednávání nevede k výsledku. Stávkovou pohotovost odbory v japonsko-francouzské automobilce vyhlašovaly také v loňském roce. Obě strany se ale nakonec dohodly a stávka byla zažehnána.

 

Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 2,0 %. Vzrostly ceny průmyslových výrobců  o 0,4 % a tržních služeb o 0,1 %, ceny stavebních prací se nezměnily. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 7,1 % a průmyslových výrobců o 4,8 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,0 %. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.