Dnešní jednání „tripartity“ se, podle vyjádření Zemědělského svazu ČR zaměří na dopady energetické situace a ekologické legislativy EU na české zemědělství. Zemědělský svaz ČR, který zastupuje zaměstnavatele v zemědělství, se jednání tripartity účastní a chce upozornit na množství požadavků a úkolů ze strany státu a Evropské unie, které jsou v mnoha případech v rozporu. Poukazuje také na skutečnost, že zcela chybí analýza dopadů na české zemědělství a produkci potravin. Reálně tedy nikdo netuší, co chystané změny v praxi přinesou.

Vlna zdražování, jak uvádějí Novinky.cz, v závěru loňského roku alespoň trochu ubrala na síle. Spotřebitelské ceny v prosinci vzrostly meziročně o 15,8 procenta, tempo růstu z listopadových 16,2 procenta zpomalilo.

Zhodnocení uplynulého roku 2022 v českém zemědělství a seznámení se s úkoly pro rok 2023 pro české, produkční zemědělce – to bylo hlavní téma neformální tiskové konference Zemědělského svazu ČR (ZS ČR), která se uskutečnila v úterý 10. ledna 2023 v Praze. Nicméně, kromě tohoto hlavního tématu, na konferenci zaznělo, že Zemědělský svaz ČR vyvíjí další aktivity. Odborní pracovníci ZS ČR je přítomným novinářům postupně představili.

Rok 2022 byl, pro české produkční zemědělce, rokem nejistoty! Prohlásil to předseda Zemědělského svazu ČR (ZS ČR) Martin Pýcha v úterý na Snídani s novináři, na neformální tiskové konferenci Zemědělského svazu ČR, na jejímž programu bylo zhodnotit průběh a výsledky roku 2022 a zároveň představit úkoly, které na české produkční zemědělce čekají v roce 2023.

Cítím potřebu vyjádřit nesouhlas s prohlášením prezidentského kandidáta Josefa Středuly, současného předsedy ČMKOS, které učinil na superdebatě všech prezidentských kandidátů organizované Českou televizí, kdy prohlásil, že odstupuje ze své kandidatury na prezidenta a vyzval své odborové podporovatele, aby dali svůj hlas Danuši Nerudové, stejně jak to učiní i on.