Ve středu 24. listopadu 2021 se uskutečnila porada předsedů místních organizací Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů (MO LOK-SČL), kteří na závěr svého jednání přijali stanovisko k současné situaci ve zdravotnictví v souvislosti s další vlnou pandemie coronaviru, která se projevuje zejména v našich nemocnicích.

Agrární komora České republiky sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství. Prosazuje a obhajuje oprávněné zájmy svých členů už téměř třicet let. Její členové produkují přes 80 procent veškerých komodit a obhospodařují více než 1,6 milionu hektarů zemědělské půdy, což je téměř polovina z celkové plochy zemědělské půdy v Česku. AK ČR má téměř tři tisíce členů, z čehož 1206 je soukromě hospodařících rolníků a zbytek tvoří zemědělské organizace. V tomto počtu nejsou zahrnuti členové 32 profesních svazů, sdružení a unií, v nichž se příslušnost podnikatelů překrývá a které rovněž sdružuje AK ČR.

Pravděpodobný budoucí ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) hledá cesty, jak snížit rozpočtový schodek v příštím roce. Zatímco aktuální návrh počítá s deficitem 377 miliard korun, nastupující kabinet ho chce dostat pod tři sta miliard. Podle zpravodajství České televize ve hře jsou škrty ve slevách na jízdném pro děti a důchodce, šetření v provozních výdajích státu nebo úspory v platech státních zaměstnanců, případně nižší dotace podnikatelům nebo úspory v podpoře obnovitelných zdrojů. 

Pod tímto, výše uvedeným, titulkem, zveřejnil server Seznam Zprávy rozhovor s kandidátem na ministra průmyslu a obchodu na ministra průmyslu Věslavem Michalikem, který za své hlavní priority ve funkci nového ministra průmyslu označil změnu české ekonomiky, a to od montovny k mozkovně, dále se hodná věnovat nové podobě trhu s energiemi, zároveň chce zvážit, zda má pokračovat příprava tendru na reaktor v Dukovanech.

V poslední době zaznívají stále častěji vyjádření týkající se omezení finanční podpory pro zpracovatelský průmysl, uvádí ve své tiskové zprávě Potravinářská komora ČR (PK ČR). Podle těchto názorů bylo v rámci dotačních titulů na zpracování potravin v minulých letech již alokováno dostatečné množství finančních prostředků a podporu zpracovatelského průmyslu je třeba dále snižovat. Opak je ale pravdou. Na podporu zpracování potravin byly v rámci dotačních titulů určeny jen jednotky procent, zbytek šel do zemědělství.