O kvalitě potravin se již řadu let vedou u nás diskuze – zvláště pak – pokud se jedná o její srovnání se zeměmi na západ od našich hranic. Ukazuje se totiž, že i když je výběr široký a takový, jaký nebyl nikdy v historii, je těžké sáhnout do regálu pro to správné. Myšleno samozřejmě tak – aby kvalita odpovídala ceně.

V průběhu dvou uplynulých let přicházel do EU stále větší počet migrujících dětí, přičemž většina z nich přišla bez rodiny.Přestože právní předpisy EU a členských států poskytují pevný ochranný rámec, nedávný prudký nárůst počtu přicházejících osob vystavil vnitrostátní systémy určitému tlaku a odhalil mezery a nedostatky.

V roce 2016 vzrostl výkon české ekonomiky o 2,4 %. Hlavním růstovým faktorem byla spotřeba domácností, kterou podpořil dynamický růst zaměstnanosti i mezd v nízkoinflačním prostředí. K růstu ekonomiky významně přispěl také vývoj zahraničního obchodu, jehož příspěvek ve výši 1,1 p. b. byl téměř rovnoměrně rozdělen mezi zlepšení bilance zboží a bilance služeb.

V naší odborové organizaci řešíme problém s odstávkou vody na pracovišti. Prosila bych proto o informaci, zda je zaměstnavatel povinen pustit zaměstnance domů, když celý den na pracovišti nepoteče voda a pokud ano, na základě jakého právního předpisu. V příštích týdnech pravděpodobně dojde k této situaci (zatím čekám na ověření od Severočeských vodovodů a kanalizací ) a ráda bych věděla, zda musíme být na pracovišti či ne.