Většinu nástrojů k realizaci pilíře sice mají v rukou členské státy, sociální partneři a občanská společnost, ovšem orgány Evropské unie – a zejména Evropská komise – mohou pomoci tím, že stanoví rámec a budou určovat směr. Kromě návrhu na vytvoření evropského pilíře sociálních práv Komise dne 26.4.2017 předložila rovněž řadu iniciativ legislativní i nelegislativní povahy, které se týkají rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, informování pracovníků, přístupu k sociálnímu zabezpečení a pracovní doby.

Celkem 14 profesí v technických oborech se představí na už jedenáctém ročníku přehlídky s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Akce proběhne ve dnech 26. 4. a 27. 4. 2017 ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici.

  • Úrazy v práci jsou problém. Jak se je snaží zaměstnavatelé obejít?

Namožení, uklouznutí, pád z výšky. To jsou nejčastější pracovní úrazy. Jak postupovat, když se zraníte, nebo onemocníte kvůli svému povolání a na jaké rady zaměstnavatelů nereagovat, vysvětluje Petr Maličovský ze společnosti 24LCS.com. Ta se zabývá bezpečností a ochranou zdraví při práci. iDNES.cz

 

  • Zveřejněno: 26.04.2017

Příjmovou chudobou bylo vloni ohroženo 9,7 % obyvatel Česka. Meziročně se tento údaj nezměnil, i když vzrostla hranice příjmů, která míru ohrožení příjmovou chudobou určuje. Pro 17,8 % domácností představují problém výdaje za zdravotní péči. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem.