Země původu potravin, které lidé v obchodech nakupují, je pro naprostou většinu z nich velmi důležitá. Zajímá se o ni osm z deseti Čechů a dokonce polovina odloží výrobek, pokud pochází z Polska. Vedou je k tomu především obavy o složení a kvalitu potravin. Ukázal to průzkum agentury GfK pro společnost Mastercard mezi dvěma tisícovkami Čechů.

V lednu 2017, ETUCE (Evropská odborová komise pro vzdělávání) odstartovala nový projekt ESSDE – Projekt III zaměřený na budování kapacit pro sociální dialog evropských odvětvových sociálních partnerů ve vzdělávání usilující o trvale udržitelný vliv na evropskou politiku vzdělávání prostřednictvím budování úspěšného sociálního dialogu. ESSDE Projekt III navazuje na práci odvětvových sociálních partnerů s cílem zlepšení sociálního dialogu a s cílem efektivnějších výsledků na evropské úrovni, které by mohly lépe sloužit členským organizacím na vnitrostátní úrovni.

V úterý 10. ledna 2017 se v prostorách Aquapalace Hotelu Prague v Čestlicích uskutečnilo EET Fórum určené zejména podnikatelům v oblasti velko- a maloobchodu, kteří se do evidence tržeb zapojí od 1. března 2017. Konferenci Asociace českého tradičního obchodu a Ministerstva financí, jejíž součástí byl jako již tradičně také veletrh dodavatelů pokladních řešení, navštívilo přes 400 podnikatelů a živnostníků.