Pořadí krajů ČR podle míry nezaměstnanosti Výběrového šetření pracovních sil se v průběhu let 2010 až 2016 příliš nemění. Nejnižší míra nezaměstnanosti je tradičně v Praze, následují kraje Středočeský, Plzeňský a Jihočeský.

Celková zaměstnanost se ve 2. čtvrtletí 2017 meziročně zvýšila o 68,8 tis. osob a dosáhla 5 197,3 tis. To je nejvyšší hodnota od vzniku samostatné ČR. Míra zaměstnanosti 15–64letých činila 73,3 %. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky ILO se meziročně snížil o 51,0 tis. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Spotřebitelské ceny v červnu meziročně stouply o 2,3 %. To je víc než průměr Evropské unie. Na míru inflace mají v současné době největší vliv rostoucí ceny potravin. Rychle zdražují i nemovitosti. Naopak ceny pohonných hmot klesají. Vyplývá to z nových dat Českého statistického úřadu.

Vláda schválila nová pravidla pro uplatňování odpovědného přístupu při zadávání veřejných zakázek a nákupech státní správy a samosprávy. Ministerstva, kraje, obce a další by tedy měly při svých nákupech zboží a služeb zohledňovat environmentální i sociální, resp. širší společenské aspekty.